İşbirlikleri 27 MART 2013 / 11:19

PaybyMe ve fastPay dijital ödemelerde işbirliğine gidiyor

Gerçekleştirilen işbirliği kapsamında, hem fastPay kullanıcıları hem de DenizBank müşterileri ödeme yaparken kart ve hesap gibi bilgilerini paylaşmadan güvenli ve hızlı bir şekilde ödeme yapma imkanına kavuştu. DenizBank’ın fastPay uygulaması, farklı sektörlerde ödeme çözümü olarak konumlanmaya başladı. fastPay, mobil uygulama olarak cep telefonu numarası ile gece-gündüz, hafta sonu 7x24 para transferi yapabilme olanağı vermesinin yanı sıra online ödeme çözümü olarak da hizmet vermeye başladı.

DenizBank müşterisi olmayanlar da yararlanıyor

fastPay ile fiziki üye işyerindeki ödeme ortamı, e-ticaret işlemlerindeki online ödemeler için de geçerli hale geldi. Kullanıcılar ilgili ödemelerini, fastPay uygulamasındaki cüzdan bakiyesinden, DenizBank müşterisi ise bağlı mevduat hesabından veya kredi kartından yapabilecek. Banka müşterisi olmayan kullanıcılar da, fastPay uygulamasını akıllı telefonlarına indirdikten sonra Açık Deniz ATM’lerinden fastPay bakiyelerine kartsız para yükleyerek fastPay ile online ödeme yapabilecekler. Sunduğu ödeme ve onaylama seçenekleri ile de rakiplerinden ayrışan fastPay ödeme sisteminde ödeme kaynağı olarak banka hesabı, kredi kartı ve fastPay bakiyesinden herhangi biri seçilebiliyor ve onaylama kredi kartı şifresi, fastPay PIN veya Mobil Onay ile yapılıyor. Bu bağlamda birçok ilke imza atmış olan fastPay, online ödeme tarafında da kredi kartı şifresiyle banka hesabından online ödeme yaptırabilen ilk uygulama oldu. Ayrıca, mobil onay özellikle online ortamda şifre paylaşmak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, DenizBank’ın inovatif yaklaşımına paralel olarak birçok alanda sektörü ilklerle tanıştırdığını belirterek konuyu şöyle değerlendirdi:
“Türkiye nüfusu 29 yaş ortalaması ile genç bir nüfusa ve aynı zamanda yaklaşık olarak 67 milyon GSM kullanıcısına sahip. Mobil cihaz kullanımının da yaygınlaşmasına paralel, mobil bankacılık uygulamalarına ilgi her geçen gün artıyor. Biz de DenizBank olarak bu alanda birçok uygulama hayata geçiriyoruz. fastPay’i benzerlerinden farklı kılan en önemli özellikleri ise; para transferinde gönderici ve alıcının DenizBank müşterisi olmasına gerek kalmadan işlem yapabilmesi, sesle para gönderme ve kullanıcıların restoranda kasaya gitmeden direkt mobil uygulamanın içinden ödeme yapabilmesine olanak tanıması.”

PaybyMe Yönetici Ortaklarından Ali Tirkeş ise fastPay'le ilgili olarak şunları söyledi:
"Proje aşamasında dahil olduğumuz ve bugün de bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğumuz fastPay, tam da tüketicilerin ve üye işyerlerinin beklediği bir çözüm oldu. Ödemelerde ve para transferlerinde kullanıcıya sahip olduğu enstrümanlar içinden seçim şansı vermesi, banka müşterisi olmayanların da uygulamadan yararlandırılması ve kolay işlem deneyimi ile fastPay, mevcut yöntemler arasında hızlıca yerini alacaktır. Ücretsiz olarak hizmet veren bu ödeme sistemi, fastPay'in tüketiciler tarafından tercih edilecek olmasının bir diğer önemli nedeni. Uzun sözün kısası, bu yıl fastPay'in yılı olacak" dedi ve şunları ekledi: "Biz PayByMe olarak üye işyerlerimize halihazırda ‘Mobil Ödeme’ ve ‘Ön ödemeli kart’ çözümlerini başarı ile sunmaktayız. Bu anlamda Türkiye, MENA ve CIS'te lider konumdayız. fastPay'i de portföyümüze ekledik, online bir üye işyerinin talep edebileceği her tip ödeme metodunu sunuyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bunun için Denizbank'a çok teşekkürler.”
ETİKETLER : Denizbank fastPay paybyme
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun