İşbirlikleri 06 MAYIS 2015 / 13:38

Olivetti yeni nesil yazarkasasını tanıttı

Olivetti yazarkasalar, Panaroma Bilişim Teknolojileri ile yeni nesil yazarkasa pazarına giriyor.Kayıtdışı ekonomiyle mücadele planı çerçevesinde, yurt çapında 3100 sayılı kanuna tabi tüm mali yazarkasalar, Vergi Usul Kanunu 426 genel tebliği ve diğer ilgili genel tebliğler kapsamında yeni nesil olarak tabir edilen, daha teknolojik ve yetenekli cihazlarla değiştirilecek.

Bu dönüşüm kapsamında, yaklaşık 2 milyon yazarkasa yerini, yeni cihazlara bırakacak. PBT ve Olivetti, dönüşüm sürecinde esnaf ve işletmelere yönelik yeni nesil yazarkasaları sunmak için işbirliği yaptılar. Bu işbirliği kapsamında Olivetti PBT900 yeni nesil sabit yazarkasasını geliştirildi.

Yeni nesil yazarkasalar birçok uygulamayı destekleyecek, kullanıcılarına ek gelir ve dijital uygulamalarla hedef kitleye odaklı pazarlama imkanları sağlayacak. E-Fatura ve E-Arşiv gibi E-Devlet uygulamalarınauyumlu olan ürünün eczane, perakende, otopark gibi sektörel uygulamalarla entegrasyonu da sağlanabiliyor.

PBT Genel Müdürü Burak Ceylaner; Olivetti'nin uzun yıllar yazarkasa pazarının yüzde 35'lik payına sahip olduğunu, yeni nesil yazarkasa değişim sürecinde de aynı pazarı elde etme hedefiyle yola çıktıklarını ifade etti ve esnafın yeni nesil yazarkasalardan en iyi şekilde faydalanabilmelerini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun