İşbirlikleri 27 ŞUBAT 2013 / 14:57

Oksijen AR-GE Silikon Vadisi'ne açılıyor

Oksijen AR-GE Silikon Vadisi'ne açılıyor

Oksijen AR-GE ile Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren AR-GE ve kuluçka merkezi Vodafone xone işbirliği anlaşma kapsamında, Türkiye merkezli mobil projelerin Silikon Vadisi’nde olgunlaştırılması, potansiyel finansal kaynaklarla buluşturulması ve global ölçekte pazar geliştirme çalışmalarının yapılması hedefleniyor. İki yıl önce Vodafone’un tüm dünyadaki operasyonlarına inovasyon üretmek üzere “Küresel İnovasyon Merkezi” seçilen Oksijen Ar-Ge, Vodafone Grubu’nun Silikon Vadisi’nde 2011 Eylül ayında kurduğu Ar-Ge üssü Vodafone xone ile stratejik işbirliğine imza attı. Oksijen ve Vodafone xone, Ar-Ge alanındaki tecrübelerini birleştirerek ortak projelere imza atacak.

Stratejik işbirliği, Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2013’te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel ve Vodafone Grubu Kuzey Avrupa Bölgesi CEO’su Philipp Humm’un katılımlarıyla duyuruldu. İşbirliği kapsamında Vodafone Xone ile Oksijen arasında “know-how” transferinin dahil olduğu çok sayıda ortak proje gerçekleştirilecek.

İnovasyon ve teknoloji ihracına tam destek

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Ülkemizdeki Ar-Ge faaliyetlerini her platformda destekliyoruz. Bu kapsamda Vodafone’nun Ar-Ge Merkezi Oksijen’in de çalışmalarından hep memnuniyet duyduk. Ülkemizin yetiştirdiği mühendislerin dünyanın en büyük teknoloji üssü olarak bilinen Silikon Vadisi’ne teknoloji ve inovasyon ihraç eder hale gelmesi elbette bizleri gururlandırır. Bu nedenle Vodafone Türkiye’nin Ar-Ge üssü Oksijen’i tebrik ediyor ve Xone ile işbirliğinin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun