İşbirlikleri 06 AĞUSTOS 2015 / 14:26

OKI, Seiko Instrument Inc hisse alım anlaşması imzaladı

OKI, Seiko İnstrument Inc’in geniş formatlı yazıcı iş kolunu satın alarak profesyonel yazıcı pazarındaki konumunu güçlendiriyor.

Anlaşma ile OKI Data Corporation, SII’ın iştiraki olan Seiko Infotech Inc.’in geniş formatlı yazıcı iş kolunu satın alıyor. Taraflar, şirketin transferini 1 Ekim 2015’e kadar tamamlayacaklar.

OKI Data Corporation’ın Avrupa ve ABD’deki yurtdışı iştirakleri de SII’ın Avrupa ve ABD’de sahip olduğu geniş formatlı yazıcı iş kolu ve varlıklarını satın almak üzere ayrı varlık satın alım anlaşmaları imzaladı.

OKI Data Corporation, “Yüksek katma değerli yazıcı” işini öncelikli büyüme alanı, pofesyonel yazıcılar pazarında çok önemli bir “hedef iş segmenti” olarak konumlandırıyor. ODC, özellikle perakende ve dağıtım sektörlerinde talebe bağlı baskı ihtiyacında görülen yükselişin verdiği güçle, profesyonel yazıcı pazarı içinde geniş formatlı yazıcı talebinin yıllık yüzde 6’lık bileşik büyümesini sürdürmesini bekliyor.

Satın alma ile OKI Data Corporation, SII’ın elinde bulunan Sign ve LED grafik plotter için kullanılan geniş formatlı inkjet yazıcılar portföyünün yanı sıra, ilgili satış kanalları ile birlikte teknoloji ve geliştirme kaynaklarına da sahip olacak. OKI Data Corporation, özellikle baskı, dağıtım ve perakende sektörlerine yönelik olarak sunduğu tek noktadan baskı çözümleri ile profesyonel yazıcı pazarındaki ticari faaliyetlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürecek. Satın alma sayesinde, taraflar arasındaki teknoloji ve kaynakların entegre edilmesi yoluyla, OKI Data Corporation ürün portföyünü ve ürün geliştirme yeteneklerini daha da geliştirecek.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun