İşbirlikleri 26 MART 2013 / 11:05

Odeabank ve NCR ATM ve TCR çözümlerinde ortaklığa gitti

15 yıl aradan sonra BDDK’dan sıfırdan banka kurma iznini alan Odeabank, ATM ve TCR çözümlerinde NCR ile birlikte çalışma kararı aldı.NCR Türkiye, Odeabank şube ve şube dışı lokasyonlarda, NCR’ın ‘para çekmeli, para yatırmalı ve bozuk para üniteli’ gelişmiş SelfServ model ATM’lerinin kullanılacağını duyurdu. Ayrıca Odeabank, NCR ile işbirliği kapsamında, şube gişesinde TL’nin yanı sıra yabancı para operasyonunu da kapsayan NCR TCR/Nakit Para Çevrim ve Depolama cihazını kullanacak. Odeabank TCR’ları NCR’ın APTRA Cash Connect yazılımı çalışacak.

NCR ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük heyecan duyduklarını belirten Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya sözlerine şu şekilde devam etti:
“Odeabank olarak bankacılığın her segmentinde hızlı ve verimli bir şekilde hizmet verme odaklı çalışıyor ve her müşterinin kendini özel hissedeceği bir anlayış sunuyoruz. İş ortaklıklarımızı da müşterilerimize en üst kalitede hizmetler sunacağımız ortaklıklar üzerinde kuruyoruz. Bu kapsamda Odeabank olarak alternatif dağıtım kanalı alanında lider bir firma olan NCR ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği bizim için büyük önem teşkil ediyor. Gerçekleştirdiğimiz bu projelerin meyvelerini en kısa sürede alacağımıza inancımız sonsuz.”

Yalçın Orhon: “NCR şube çözümlerinde de trend belirleyen bir teknoloji şirketidir.”

Odeabank’ın, bu iki çözümümüzü tercih etmesinde NCR’ın Türkiye bankacılık operasyonundaki güvenilirliği, toplam çözüm sunma kapasitesi ve profesyonel yaklaşımının dikkate alındığını belirten NCR Türkiye Genel Müdürü Yalçın Orhon, NCR ve Odeabank iş ortaklığından son derece mutluluk duyduklarını belirtti. Orhon konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“NCR, alternatif dağıtım kanalı çözümlerinin yanı sıra şube çözümlerinde de sektöründe trend belirleyen bir teknoloji şirketidir. 2012 yılında araştırma-geliştirme çalışmalarına ayrılan 65 milyon dolar tutarındaki yatırım, NCR’ın iş yapma biçiminin temelini oluşturmaktadır.”
ETİKETLER : NCR odeabank