İşbirlikleri 16 ŞUBAT 2016 / 16:57

NASA Hololens'ten faydalanmaya başladı

Microsoft'un en önemli projeleri arasında yer alan Hololens, NASA'nın projelerinde kullanılmaya başlandı.

Artırılmış gerçeklik günümüzün en önemli teknoloji eğilimleri arasında yer alıyor. Şirketin bu konudaki çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Microsoft'un Hololens teknolojisi kendisine müşteri bulmaya devam ediyor. Daha önce Volvo'nun daha kaliteli ve verimli araç tanıtımı yapabilmek için mağazalarında yer vermeye hazırlandığı Hololens, bu defa da NASA tarafından tercih edildi. 

Engadget'ta yer alan habere göre, Microsoft ve NASA arasındaki anlaşma ile birlikte, astronotların eğitimi ve uzaktan kumanda edilen uzay araçları gibi konularda Hololens teknolojisinin sunduğu nimetlerden faydalanılacak. Geçtiğimiz yıldan bu yana bir girişim üzerinde birlikte çalışan Microsoft ve NASA, Hololens teknolojisinin mevcut ve gelecekteki projeler üzerindeki etkisini masaya yatırmışlardı. Mühendisler, Hololens ile birlikte özellikle uzayda yer alan astronotlarla olan iletişim gözle görülür bir şekilde arttığı gözlemlenirken, olası problemler de yine çok daha rahat bir şekilde çözümlenebiliyor. 

Konuyla ilgili hazırlanan videoyu aşağıdaki bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz.
 
ETİKETLER : nasa microsoft hololens mars
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun