İşbirlikleri 02 HAZİRAN 2015 / 10:39

Mitsubishi Electric Egeli iş dünyasıyla buluştu

Mitsubishi Electric, Ege Bölgesi’nin şirket temsilcileriyle bir araya geldiği “Sektör Profesyonelleriyle Buluşma” etkinliğinde, 9 Eylül Üniversitesi’yle de eğitimde işbirliği ön protokolü imzaladı.Ege Bölgesi iş dünyası temsilcileriyle İzmir’de bir araya gelen Mitsubishi Electric Türkiye’nin “Yaptığımız işlere inanamayacaksınız” temasıyla 27 Mayıs günü Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirdiği “Sektör Profesyonelleriyle Buluşma” etkinliğine Ege Bölgesi şirketlerinden 200 temsilci katıldı.

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa ve birim yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, yeni endüstri evresi olarak adlandırılan Endüstri 4.0 ve bu evrenin Mitsubishi Electric’teki karşılığı olan e-F@ctory konsepti ile geleceğin dijital fabrika teknolojisini sunan ürünlerden uygulamalar ele alındı.

İş dünyasından üniversiteye destek

Mitsubishi Electric Türkiye ve 9 Eylül Üniversitesi arasında Endüstriyel Otomasyon ve Robot Teknolojileri Eğitim Merkezi kurulmasına ilişkin ön protokol imzalandı.

Bursa ve İstanbul’dan sonra İzmir’de de robot eğitim merkezinin kurulmasına sağladığı katkıyla Mitsubishi Electric, öğrencilerin çağın gelişen teknolojilerine uyum sağlayarak iş dünyasında tercih edilebilmelerine destek olmayı amaçlıyor.

“Türkiye’nin enerjisine ve gücüne” olan yüksek inancını dile getiren Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, Enerji verimli, çevreci, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle, büyüyen Türkiye’nin gelişimine ortak olmaya, Türk halkı için yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.