İşbirlikleri 01 HAZİRAN 2015 / 15:17

Milli Reasürans CSC’den destek alıyor

Türkiye sigorta piyasasında faaliyet gösteren yerel reasürans şirketi olan Milli Reasürans, yeni reasürans yazılım uygulaması için CSC’yi seçti. CSC’nin uygulamaya koyacağı bu yazılım sayesinde, Milli Reasürans’ın yurt içi ve yurt dışı tüm iş süreçlerindeki işleyiş daha etkin bir hale gelecek.Sigorta sektörünün küresel şirketlerinden Milli Reasürans, yeni reasürans sistemi için yeni nesil BT servis ve çözümlerinde küresel lider konumunda bulunan CSC’yi tercih etti. Milli Reasürans, Türkiye piyasasının reasürans ihtiyacının yaklaşık yüzde 25'ini tek başına karşılıyor. CSC’nin reasürans alanında lider konumda bulunan uygulamayı, Milli Reasürans’ın yurt içi ve yurt dışındaki tüm iş süreçlerini daha etkin bir işleyişe kavuşturacak.

Milli Reasürans’ın kendi geliştirdiği sistemler ve üçüncü parti paketinden oluşan yazılım kombinasyonunu kullanmakta olduğunu belirten CSC Türkiye Genel Müdürü Alev Alp Esen, “Bu sistemler, birçok açıdan etkin ve başarılı olsa da, sistemi yenilemek isteyen Milli Reasürans, Singapur Şubesi ile ortak kullanabileceği veritabanı entegrasyonu da dahil olmak üzere, tüm süreçlerinin daha iyi desteklenmesini sağlayacak, reasürans yönetim işlevine sahip bir uygulama paketi arayışındaydı. CSC olarak, SICS ürün ailemiz ile Milli Reasürans’ın bu alandaki tüm ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacağız” dedi.

SICS’in reasürans pazarında dünyanın başlıca uygulama paketleri arasında yer aldığını söyleyen Esen, “CSC, sektördeki tecrübesini iş süreçleri ve teknoloji alanındaki yenilikleri ile birleştirerek 30 yılı aşkın bir süredir global reasürans piyasasına hizmet veriyor. SICS ürünlerinin sunduğu yönetim çözümü, dünya genelinde birçok şirket tarafından, çeşitli lokasyonlarda ve çok sayıda profesyonel tarafından kullanılan reasürans yazılımı olarak öne çıkıyor. SICS, küresel reasürans sektörünün ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış, reasürans şirketlerinin tüm iş kolları için etkin süreç yönetimi sağlayan bir uygulama. Büyük karmaşık poliçelerin yanı sıra yüksek meblağlı çokuluslu riskler veya bölüşmeli ve bölüşmesiz trete portföylerinin idaresi başta olmak üzere, her tür reasürans düzenlemesini destekliyor” dedi.

Yeni sistemin sürdürülebilirlik açısından da önemli avantajları beraberinde getireceğini söyleyen Alev Alp Esen, “Sigortacılık alanındaki yasal düzenlemelerde değişiklik ve güncelleme yapılması sık karşılaşılan bir durum.Bu da uygulamaya sıklıkla yeni özellik ve alanların eklenmesini gerektirecek. CSC’nin sunduğu sistemin esnek yapısı sayesinde, yeni kişiselleştirme ve güncellemeler hızlı ve etkin bir şekilde devreye alınabilecek” dedi.
ETİKETLER : CSC Milli Reasürans
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun