İşbirlikleri 08 ŞUBAT 2016 / 09:48

Microsoft ve GoPro lisans anlaşmasına gitti

Son dönemde zor bir dönemden geçen GoPro, Mİcrosoft ile lisans anlaşması imzaladı.

Geçtiğimiz günlerde Periscope ile işbirliğine giden GoPro, Mİcrosoft ile lisans anlaşması imzaladı. Anlaşmanın detayları hakkında her iki şirket tarafından da açıklama gelmedi. Şirketler, anlaşmanın maddelerinin gizli tutulacağını ifade ederlerken, anlaşma ile GoPro, bazı dosya depolama ve diğer sistem teknolojilerini lisansladı.

Anlaşma hakkında fazla detay verilmese, yeni süreçte GoPro videolarının Windows işletim sistemi üzerinde çok daha rahat bir şekilde kontrol edilebileceği belirtiliyor. Bunun yanı sıra son döneme zor günler geçiren GoPro, Microsoft ile yaptığı anlaşma ile beraber bir nebze de olsun soluklanma fırsatı yakalayacak gibi görünüyor. Şirketin borsadaki hisseleri, anlaşma ile beraber hafif bir yükselme ivmesi yakalarken, şirketin Periscope ile başlayan ve Microsoft ile başlayan hamlelerinin devam etmesi bekleniyor. 

Daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun