İşbirlikleri 31 MART 2015 / 14:10

Microsoft DorukNet ile işbirliğine gitti

Microsoft Türkiye’nin 2013 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği ve bulut teknolojilerine özel hazır çözümler sunan Microsoft Cloud OS Network Programı hızlı büyüme performansını değerli iş ortaklarından DorukNet’in başarısı ile pekiştirdi.Microsoft Türkiye ve DorukNet tarafından yapılan ortak basın toplantısında duyurulan iş ortaklığı, bulut tabanlı projelerini yurtiçindeki veri merkezlerinde geliştirmek isteyen tüm firmaların ihtiyaçlarını karşılıyor. DorukNet tarafından verilecek olan bu hizmet, Microsoft’un bulut bilişim platformu Azure’un sağladığı olanaklardan yararlanılarak, DorukNet’in veri merkezinde hayata geçirilecek. DorukNet, Azure Pack olarak tanımlanan bu çözüm ile bulut servisi projelerinin hızlıca ve kolayca hayata geçirilmesini sağlayacak.

Microsoft çözümleri ile servis veren iş ortakları, gerek altyapı kaynaklarının verimli kullanılması gerek operasyonel maliyetlerin azalması sayesinde rekabet avantajı elde ediyor. Bunun yanısıra Cloud OS Network Programı ile Microsoft, iş ortaklarına, hizmetlerinin pazara sunulmasında destek oluyor. İş ortaklarının doğru hedef müşteriye doğru mecralarda mesajlarını iletmelerini sağlayan pazara gidiş stratejilerini geliştirmeleri konusunda danışmanlık sunuyor.

Microsoft Türkiye ile gerçekleştirdikleri iş birliğine yönelik basın toplantısında söz alan DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman “Microsoft Türkiye ile 15 yılı aşkın süredir devam eden iş ortaklığımız boyunca birçok başarılı projelere imza attık. 2011 yılında Türkiye’de Bulut Bilişim hizmetlerini ilk veren firma olduk. Bugün DorukNet olarak Microsoft ile beraber Türkiye’de bir ilke daha imza atarak bulut bilişim sektöründeki öncü konumumuzu sürdürmeye devam ediyoruz. Kendi veri merkezimizde Azure Pack çözümlerini, özellikle KOBİ’ler için oldukça hızlı, kolay ve hemen ulaşılabilir şekilde sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Azure Pack çözümü ile şirketlerin elektronik dönüşüm süreçlerinde de çok önemli katkılar sunduklarını ifade eden Erkman “e-Dönüşüm çözümleri kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı e-Defter çözümünü Medyasoft ile yaptığımız bir işbirliği anlaşmasıyla Azure Pack’in altyapısını kullanarak, hayata geçirdik” dedi.