İşbirlikleri 22 MART 2013 / 22:30

MCI Management İndeks Bilgisayar’a ortak oldu

İndeks Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, şirket sermayesinin yüzde 20′sine denk gelen 11.2 milyon adet hisseyi hisse başına 4.35 TL’den MCI Management’a satmak için anlaştı. İndeks Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, İndeks Bilgisayar'da sahibi bulunduğu paylarından halka kapalı olan 11.2 milyon adet payı MCI Management S.A.'ya satacak.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile ilgili olarak Erol Bilecik tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
"Yönetim Kurulu Başkanı ve hissedarı bulunduğum İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de bulunan paylarımın bir kısmının satışı ile ilgili olarak MCI Management S.A ile görüşmelere başladığımı 14.03.2013 tarihinde özel durum açıklaması ile duyurmuştum.

Görüşmeler sonucu MCI Management S.A.'in şirketimizde uzun vadeli yatırımcı olarak bulunması konusunda anlaşmaya varılmıştır. 1989 yılında kurulan MCI Management S.A. Orta ve Doğu Avrupa'da özellikle bilişim alanındaki firmalara uzun vadeli ortaklık yapan yatırımcı bir şirketidir. Varşova borsasında halka açık olarak bulunan şirket, Polonya'nın en büyük İT distribütörü ve aynı zamanda Varşova Borsasında kote olan ABC Data S.A'nın da %60 ortağıdır. Yeni teknoloji pazarlarında yatırımları ile öne çıkan MCI Management S.A'nın ortak olduğu şirketlerle, İndeks Bilgisayar A.Ş'nin global pazarlarda bilişim teknolojilerinden, lojistik sektörüne kadar İT alanında işbirliği yapması planlanmaktadır.

Aşağıdaki koşullar doğrultusunda anlaşma sağlanmıştır.

1- Sahibi bulunduğum İndeks A.Ş (INDES) paylarımdan halka kapalı olan 11.200.000 adet payın satışı yapılacaktır.

2- Bir payın satış fiyatı 4,35 TL olarak belirlenmiştir.

3- Kesin satış, Rekabet Kurulu'ndan alınacak izinler sonrasında gerçekleştirilecektir.

Rekabet Kurulundan alınacak izine ilişkin bilgileri gerçekleşme süreci doğrultusunda kamuya açıklayacağım."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun