İşbirlikleri 04 NİSAN 2016 / 14:40

IBM ve VMware işbirliğine gidiyor

IBM ve VMware’in yeni küresel işbirliği, VMware tabanlı bulutların oluşturulmasını ve devreye alınmasını her zamankinden daha kolay hale getirecek.

IBM ve VMware, şirketlerin bulutun hızından ve ekonomisinden daha iyi yararlanmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanan bir stratejik ortaklığı duyurdu. Bu yeni anlaşma, kurumsal müşterilerin şirket içindeki yazılım tanımlı veri merkezinden buluta kadar var olan iş yüklerini kolaylıkla genişletmelerini sağlayacak.

VMware CEO'su Pat Gelsinger bu ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi:

“IBM ile 14 yılı aşkın ilişkimizin bir sonucu olarak bu ortaklık, kurumsal müşterilerin hibrit bulutu daha kolay ve hızlı bir biçimde benimsemelerine yardımcı olacak ortak bir vizyonu ifade ediyor. Müşterilerimiz IBM Bulut'un esnekliğinden ve uygun maliyetliliğinden yararlanmak için kapsamlı iş yükü otomasyonuyla, başarısı kanıtlanmış yazılım tanımlı çözümleri verimli ve güvenli bir biçimde devreye alabilecek.”


VMware teknolojisi,Fortune 100 içerisinde yer alan şirketlerin neredeyse tamamı tarafından kullanılıyor. VMware teknolojisini kullanan her bir Fortune 100 müşterisi için bu ortaklık, binlerce veri merkezi genelinde müşteri yatırımlarının korunmasına ve geliştirilmesine yardımcı oluyor. Müşteriler, araç yenileme giderlerinden, geliştirme risklerinden kaçınırken ve güvenlikle ilgili sorunları azaltırken şirketlerin küresel olarak ölçeklenmesine yardımcı olan, IBM'in dünya genelinde 45 Bulut Veri Merkezi’ni kapsayan büyüyen ağıyla VMware'in kanıtlanmış teknolojilerinden yararlanabilecek.

Şirketler, müşterilerin IBM Bulut’ta VMware vSphere, NSX ve Virtual SAN'dan oluşan, önceden yapılandırılmış VMware SDDC ortamlarını otomatik olarak yetkilendirmesini sağlayacak ortak bir mimari ve bulut ürünü tasarladı. Bu SDDC ortamıyla birlikte müşteriler, VMware'e dayalı ortak güvenlik ve ağ oluşturma modellerine bağlı olarak, değiştirme olmaksızın bu hibrit bulut ortamında iş yüklerini devreye alabilecek.

IBM Bulut Kıdemli Başkan Yardımcısı Robert LeBlanc ise konuyla ilgili olarak, "İşin büyük çoğunluğunun gerçekleşeceği platform olarak bulut açısında çok önemli bir noktaya geldik. IBM ve VMware arasındaki stratejik ortaklık, var olan yatırımlarını korurken ve yeni iş fırsatları yaratırken müşterilerin bulutu kolaylıkla benimsemesini sağlayacak” dedi.

IBM, Yazılım Tanımlı Veri Merkezi mimarileri için VMware tasarım modelleri tarafından doğrulanan, önceden tanımlı ya da özel iş yüklerinin bulut ortamında otomatik olarak sağlanması için kapsamlı CloudBuilder araçlarından ve iş yükü otomasyon yeteneklerinden yararlanacak. Bunun yanı sıra VMware, bir müşterinin yerel veri merkezinin bir parçası gibi IBM Bulut'ta ortamların devreye alınması ve yönetimi için vRealize Automation ve vCenter yönetim araçlarını geliştirdi.

İki şirket, sorunsuz iş yükü geçişleri, olağanüstü durum kurtarma, kapasite genişletme ve veri merkezi birleştirmesi dahil hibrit bulut devreye alımları için yeni ürünleri ortak olarak pazarlayacak ve satacak.
ETİKETLER : vmware ibm hibrit bulut bulut
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun