İşbirlikleri 13 EKİM 2015 / 10:21

IBM ve Liderlervadisi.com işbirliği

IBM Türkiye’deki inovasyon ekosisteminin gelişimine katkı sunmak üzere Liderlervadisi.com ile işbirliği gerçekleştirecek.İşbirliği ile bulut bilişim gibi yeni pazarlarda IBM’in teknoloji liderliğinden yararlanılarak akademik dünyaya, kamu kurumlarına, yatırımcılara, kuluçka şirketlerine, mentor ve danışmanlara ulaşılacak. Ağ içi ve ağlar arasında iletişimi sağlayan yeni B-2-N modeliyle, Türkiye’deki inovasyon dünyası Liderlervadisi.com platformunda dijitalleştirilecek.

IBM’den Liderlervadisi.com’a teknoloji desteği

IBM tarafından desteklenen Liderlervadisi.com; inovasyonu hızlandırmak ve işe dönüştürmek için gereken kalifiye insan, finans ve teknoloji gibi çeşitli kaynaklara tek bir merkezden ve kolayca ulaşmak için çeşitli yazılım uygulamaları sunan etkileşimli bir platform. Liderlervadisi.com, IBM Softlayer ve Bluemix üzerinde yer alıyor. İnovasyon yolculuğunda kaynaklara erişim, eşleşme ve işbirliği imkânı sağlayan platformda, 200’den fazla güncel hibe, teşvik ve yatırım destek programı ile birlikte, akademi ve iş dünyasından binlerce profesyonele arama filtreleriyle hızlıca ulaşılabiliyor.

Partner ağlar kurulacak

BM Türk Bulut Ekosistem Geliştirme Müdürü Jale Akyel ise bu işbirliğinin Türkiye’nin dijitalleşmesine çok büyük katkı sunacağını vurgulayarak: “Bu işbirliğiyle IBM olarak, Liderlervadisi.com platformu aracılığıyla yeni ve yaratıcı fikirlerle daha yakın temasa geçeceğimiz için çok heyecanlıyız. IBM Bulut üzerinde gerçekleşmesi de bizim için ayrıca gurur verici. Bu anlaşma sayesinde Türkiye’deki inovasyon ekosisteminin gelişimine katkı sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin gelişen ve dinamik yapısını düşündüğümüzde, bu işbirliğinin çok heyecan verici gelişmelerin önünü açacağına inancımız tam.” dedi.

Girişimlere özel bir işbirliği destek programı tasarlanacak

IBM, yeni ve yaratıcı fikirleriyle pazara yeni soluk getirecek girişimlere Liderlervadisi.com platformundan kapılarını açacak ve iki kuruluş, girişimcilere ve küçük ölçekli şirketlere yönelik özel bir destek programı tasarlayacak. Böylece IBM’in girişimcilerin deneyim kazanmasını, girişimlerin pazara çıkış sürecinin kolaylaşmasını, hızlanmasını ve başarısının artmasını sağlayacak altyapı, teknoloji ve pazarlama desteği imkânları ve ortamları girişimcilerle buluşacak. Liderlervadisi.com ayrıca, IBM İnovasyon Merkezi ve SmartCamp etkinlikleriyle ilgili bilgilendirme ve iletişim imkânı sunacak.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun