İşbirlikleri 19 ŞUBAT 2016 / 15:39

IBM'in süper bilgisayarı Watsons Japonca öğrendi

Yaklaşık 1 yıl önce SoftBank, IBM’in süper bilgisayarı Watson’u Japonya’ya getirmek için çalışmalar gerçekleştiriyordu.

IBM'in süper bilgisayarı Watson'ın Japonya’ya geleli 1 yıl olduğu, Japonca'yı öğrendiği ve Japon yazılımcıların şuan Watson’un yeni özelliklerinden faydalandığı belirtiliyor. IBM ve SoftBank'in ortaklığı noktasında robot Pepper üretilmişti. SoftBank’ın insansı robot projelerindeki başarısı, bir noktada Watsons ile oldu. Yeni uygulamanın, Watson'ın gücünü kullanmasını sağladığı belirtiliyor. Bu gelişmenin Japonya pazarında IBM'e yardımcı olması bekleniyor.

SoftBank başkanı ve CEO'su Ken Miyauchi konuyla ilgili şunları söylüyor: "IBM ile güçlerimizi birleştirerek, Watson ekosistemini, Ekim 2015'te başlattık. Watson'ı ülkemize sunmak için sabırsızız. Böylece yeni çözümler üretebileceğiz. “
ETİKETLER : IBM Softbank Watsons
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun