İşbirlikleri 25 ŞUBAT 2016 / 14:46

Huawei ve Leica işbirliğine gidiyor

Huawei ve Leica, dijital fotoğrafçılık alanında heyecan verici bir işbirliğine gidiyorlar.

Huawei, kamera ve lens üreticisi Leica ile ortaklığa hazırlanıyor. İki şirket tarafından da anlaşma ile ilgili net bir açıklama gelmemesine karşın, Huawei'nin yeni nesil üst segment cihazlarında Leica imzalı lenslere yer vermesi bekleniyor. 

Akıllı telefonların, günümüzde fotoğraf çekimi konusunda önemli bir yere sahip olduğunu göz önüne aldığımızda Huawei ve Leica'nın ortaklığı çok daha önem kazanıyor. Huawei, yeni nesil telefonlarından kullanacağı üst düzey lensler ile kullanıcı sayısını artıracağı gibi Leica da bu anlaşmadan karlı çıkacak. 

Huawei tarafından üretilecek cihazlar için lens ve kamera üzerine çalışmalar yürütecek Leica, daha önce gerçekleştirdiği Panasonic işbirliğindeki hayal kırıklığını da atlat fırsatı yakalayacak. Bilindiği gibi daha önce Panasonic'in geliştirdiği CM1 kamera telefon için lens üreten Leica, bu projeden beklediklerini alamamıştı. 

Konuyla ilgili daha fazla bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun