İşbirlikleri 22 ARALIK 2015 / 11:22

Google ve Ford ortaklığa gidiyor

Uzun süredir sürücüsüz otomobil projesi üzerinde çalışan Google, bu doğrultuda Ford ile ortaklığa gitmeye hazırlanıyor.

TechCrunch’ta yer alan habere göre önümüzdeki günlerde Las Vegas’ta gerçekleştirilecek CES 2016 etkinliğinde duyurulacak ortaklık ile birlikte Google ve Ford sürücüsüz otomobiller üzerine çalışmalar gerçekleştirecekler.

Daha önce Alphabet adında bir şirket çatısı altında sürücüsüz otomobil Ar-Ge faaliyetlerini gerçekleştireceği iddia edilen Google, bu hamleyle birlikte sürücüsüz otomobil konusundaki faaliyetleri daha farklı bir boyuta taşımış olacak.

Olası anlaşma ile birlikte hem Google hem de Ford epeyce karlı çıkacak gibi görünüyor. Google, Ford’un “üretim bantları” konusundaki tecrübelerinden faydalanırken, Ford da Google’ın sürücüsüz otomobil üzerine yaptığı çalışmalar ile birlikte kendisine önemli bir manevra alanı yaratabilir. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun