İşbirlikleri 29 MART 2013 / 10:24

Google Glass'ı Foxconn üretecek

Giyilebilir teknolojinin öncü ürünlerinden olan Google Glass, Foxconn tarafından üretilecek. Gözlük, Tayvanlı şirket tarafından ABD’de bulunan fabrikalarda seri üretime geçecek. Özellikle Apple ve fabrikalarındaki kötü çalışma koşullarıyla gündeme gelen Foxconn, bu defa Google Glass ile gündeme geldi. Şirket, hali hazırda 8 bin kişi tarafından deneme sürecinde olan ve gelecek yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenen ürünü ABD’de bulunan fabrikalarında üretecek. Son dönemde Apple’ın üretim alanında yaşadığı sorunları da göz önüne alan Google, tedarik alanında sıkıntı yaşamamak için Foxconn’dan ABD sınırları içerisinde üretim yapmayı talep ettiğin belirtiliyor.

Google’ın üretimi ABD’de gerçekleştirmek istemesinin altında Foxconn’un Uzak Doğu’da bulunan fabrikalarda yaşanan grev ve içi ölümleri olduğu da belirtiliyor. İşçileri zorlu şartlar altında çalıştırarak ortaklarının taleplerini gerçekleştiren Foxconn, son dönemde yaşanan işçi isyanları ve ölümleri sebebiyle özellikle Apple’ın gerek tedarik gerekse de prestij olarak gerilemesine sebep olmuştu.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : foxconn google glass
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun