İşbirlikleri 30 EYLÜL 2015 / 10:13

Fujitsu yeni çözümlerinde AMD'den destek alıyor

AMD, Fujitsu'nun FUJITSU İnce İstemci FUTRO ailesinin yeni ürünlerinde önceden “Steppe Eagle” kod adı verilen AMD Entegre G Serisi yonga üstü sistemini (SoC) seçtiğini duyurdu.Yeni FUJITSU FUTRO S920, S720 ve S520, son derece entegre, düşük güç tüketiminde yüksek performanslı bilgi işlem ve grafik yeteneğini birleştiren, AMD Entegre G Serisi SoC ile desteklenmektedir. Yenilenmiş FUJITSU FUTRO ince istemcileri, AMD Entegre G Serisi SoC aracılığıyla sunulan önceki nesil ürünlere kıyasla performans zarfının en üst düzeyinde yüzde 20 daha yüksek frekans sunmaktadır.

AMD Entegre G Serisi SoC, ince istemci ve sunucu arasındaki güvenliği sağlayan ve ince istemci cihazında yalnızca lisanslı yazılımların çalıştırılmasına izin veren, kurumsal BT işlemleri için gelişmiş güvenlik özelliği taşımaktadır. Ayrıca, iş kullanıcıları için mükemmel bir maliyet-performans oranı ile sonuçlanan, gelişmiş güç yönetim teknolojisi sağlamaktadır. Konu ile ilgili olarak görüşlerini belirten AMD Başkan Yardımcısı ve Entegre Çözümler Genel Müdürü Scott Aylor, "Fujitsu'nun ince istemciler konusunda uzun zamandır AMD'nin iş ortağı olduğunu, kullanıcılar için performansı artırmaya ve toplam sahip olma maliyetini düşürmeyi sürdürmek üzere beraber çalışmaya devam etmekten heyecan duyduklarını" söyledi. Aylor ayrıca "İnce istemci teknolojisi ilerledikçe, kurumlar standart kişisel bilgisayarlardan ince istemcilere geçişin faydalarını gittikçe daha fazla anlıyorlar.” diye ekledi.

FUJITSU FUTRO S920, S720 ve S520, son derece güvenli sunucu tabanlı bilgi işlem ve masaüstü sanallaştırma için tasarlanmış çok yönlü ince istemcilerdir. FUJITSU FUTRO S920, kullanıcı konforunu en üst düzeye çıkarmak amacıyla genişletme yuvaları ve benzersiz bağlantı seçenekleri sunan güçlü ön uç aygıtıdır. Sessiz ve kullanımı kolay olan FUJITSU FUTRO S720, küçük yer kaplama alanı, çift monitör kullanabilme small footprint, dual monitoring ve benzersiz bağlanma seçenekleriyle kullanıcı konforunu sağlamaktadır. Az yer kaplayan ve neredeyse sıfır ses emisyonu ile fazla ses çıkarmayan FUJITSU FUTRO S520 güzel bir çalışma ortamına katkıda bulunmaktadır.
ETİKETLER : AMD fujitsu
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun