İşbirlikleri 22 MART 2013 / 10:27

Etohum ve Clover Games mobil oyun pazarında birlikte hareket edecek

Bu yıl Etohum 15’in gözde girişimlerinden biri olan Türkiye’nin en genç oyun platformlarından Clover Games, artık Etohum A.Ş.’nin yüzde 10’luk ortaklığıyla daha hızlı büyüyecek ve yeni oyunu Candy Chain ile Türkiye’nin oyun pazarına hızlı bir giriş yapacak.Daha önce Bilişim Teknolojileri, CRM, savunma sanayi ve finans sektöründe iş tecrübesi edinen İTÜ’lü bilgisayar mühendisleri Metin Bayram, Yiğit Türkeri ve Murat Uğur Kurt tarafından kurulan Clover Games, dünya çapında oyunlar geliştirmeyi hedefleyen, Türkiye’deki oyun ekosisteminin en genç girişimlerinden biri. Etohum ortaklığıyla birlikte geliştirilecek Candy Games adlı oyun, Clover Games’in dünyaya açılmasını ve küresel pazarda yer almasını sağlayacak.

Bu yıl Etohum 15‘e seçilen Clover Games, yayınlandıktan sonraki bir ay içinde yarısı ABD kaynaklı 1 milyondan fazla indirmeye ulaşan Reveal the Maze adlı oyunla ön plana çıkmıştı. Ekip, dünya çapında ilgi gören bu oyuna, 2013 yılı içinde üç yeni oyun daha eklemeyi planlıyor.
ETİKETLER : Clover Games etohum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun