İşbirlikleri 28 NİSAN 2015 / 09:49

Etiya yurtdışı yatırım ve ataklarını sürdürüyor

TM Forum’un davetlisi olarak Ar-Ge çalışmalarına davet edilen Etiya, China Mobile, Huawei ve Orange gibi dünya devleriyle işbirliği yapacak. 

TM Forum Live'a davet edilen ilk Türk şirket olarak Etiya, China Mobile ve Huawei gibi Çinli dev firmalarla Ar-Ge çalışmaları yürütecek. Çalışmaların sonuçları, 1-4 Haziran tarihleri arasında Fransa, Nice’te gerçekleştirilen ve yılın en büyük network etkinliği olarak adlandırılan TM Forum Live’de sunulacak.

Bu başarıyla ilgili olarak açıklama yapan Etiya Kurucu Ortaklarından Aslan Doğan;“Telekom sektöründe global bir oyuncu olma vizyonu ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunun için yurtdışında ürün ve yetkinliklerimizi tanıtma ve yeni yönelimlere uygun Ar-Ge çalışmalarımıza uzun süredir devam ediyoruz” diyor. Doğan, “China Mobile ve Huawei gibi lider firmalarla işbirliği yaptığımız Ar-Ge çalışmalarının sonuçları, sadece Türkiye’de değil, uluslararası arenada da referans gösterilen çözümler olmayı başaracaktır” diye ekliyor.

2 projeye birden davet edildi

Etiya ekibi, TM Forum Live’de sunulmak üzere 2 ayrı proje üzerinde çalışacak. Projelerin amacı ise konsept ortaya çıkarmak ve bu konseptlerin standartlaşmasını sağlamak. İlk projede büyük veri analiziyle firmaların müşteri deneyimini artırmalarına ve rekabet gücünü yükseltmeyi amaçlayan çalışmalar yapılacağını aktaran Doğan, bu projede dünyanın lider teknoloji şirketlerinden China Mobile, Cox Communications, MTS Allstream ve Orange’ın da yer aldığını ekliyor.

Diğer projede ise ağ fonksiyonları sanallaştırma (NFV) teknolojileriyle telekom şirketlerine daha akıllı ve yüksek etkili dijital bulut teknolojileri çözümlerine odaklanacaklarını aktaran Doğan, bu projedeki diğer firmaları China Mobile, Huawei, MyCom ve Indra olarak sıralıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun