İşbirlikleri 10 KASIM 2015 / 18:25

Ericsson ile Cisco ortaklık kararı aldı

Ericsson, Cisco ile geleceğin şebekelerini kurmak üzere yaptığı yeni nesil stratejik ortaklığı açıkladı.

Ortaklık iki firmanın en iyi olduğu yönlendirme sistemleri, veri merkezi, şebeke sistemleri, bulut teknolojisi, mobilite, yönetim ve kontrol ile global servisler hizmetleri gibi alanları birleştirecek. IP şebekelerinde lider Cisco ile birlikte Ericsson; 5G şebeke mimarisi, bulut bilişim ve IP ve nesnelerin interneti alanlarında uçtan uca liderlik sunacak.

9 Kasım 2015 tarihinde yapılan duyuru, global servis ortaklık anlaşması ve satış yetki anlaşması gibi birçok anlaşma tarafından da destekleniyor. Taraflar, ayrıca Makul ve Fark Gözetmeme (FRAND) koşullarını görüşme ve sahip oldukları patent portföyleri için lisanslama anlaşması yapma konusunda mutabık kaldı.

Stratejik ortaklıkla birlikte Ericsson, adresleyebileceği pazarı genişletecek ve 2018 yılının sonuna kadar en az bir milyar dolar ek gelir elde edebilecek. Faaliyet gösterilecek yeni alanlar arasında profesyonel hizmetler, yazılım, Cisco ürünlerinin satışı yer alıyor. Ek satışların 2016 yılından başlayarak gelirlere pozitif etkide bulunması bekleniyor. Bu ortaklık ile oluşturulacak sinerji, ilk etapta 2018 yılı içerisinde oluşacak giderlerde 1 milyar İsveç Kronu azalma yaratması bekleniyor. 
ETİKETLER : Ericsson Cisco