İşbirlikleri 13 ŞUBAT 2015 / 11:34

Enocta TED'in kampanyasına destek çıktı

Enocta, Türk Eğitim Derneği’nin “10 bin Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına destek vermeye başladı. TED ve Enocta işbirliğiyle geliştirilen online eğitim ve gelişim portalı olan 10 bin Genç Meşale Akademisi, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Enocta CEO'su Ahmet Hançer, Enocta Genel Müdürü Tijen Armağan’ın ve öğrencilerin katıldığı bir imza protokolü töreniyle hayata geçti."10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye" kampanyası, eğitim sistemindeki sorunları çözmeyi ve maddi olanaksızlar yüzünden eğitim alma hakkından mahrum kalan başarılı öğrencilere okuma olanağı tanımayı hedefliyor. Kampanya kapsamında "Tam Eğitim Bursu" alan öğrenciler TED Okulları'nda eğitim görüyorlar. Türk Eğitim Derneği, bir çocuk için yıllık eğitim masrafının 13 bin 500 lira olduğu "Tam Eğitim Bursu" ile çocukların yalnızca eğitim masraflarını karşılamakla kalmıyor, burstan yararlanan tüm çocukların gelişimini eğitim hayatları boyunca takip ediyor ve barınmadan servise, kıyafetten cep harçlığına kadar tüm harcamalarını üstleniyor.

İmza töreninde konuşan Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, şunları söyledi:

“Biz TED olarak zor bir hayal ile yola çıktık. 10.000 kişinin Türkiye’de bir milyon çocuğun önündeki engelleri kaldırarak hayatlarını değiştirebileceğine inandık. Bu inanç bizim en büyük motivasyonumuz oldu. TED ailesinde yetişen çocuklarımızın avantajı ise, bu hedefe ulaşmak için gereken ilkeleri ve kişisel gelişim imkânlarını edinebilecekleri bir ortamda yetişmeleri oldu. Bugün dünyanın en büyük şirketleri bile hangi üniversiteyi bitirdiğinize bakmıyor. Portfolyonuza ve liderlik özelliklerinize bakarak nerede, nasıl fark yarattığınızı görmek istiyor. TED’li evlatlarımızın da günümüz teknolojisini akıllıca kullanarak, kişisel gelişim ve eğitimlerine odaklanacaklarına, bu sayede hem kendileri hem de ülkeleri için fark yaratacak adımlar atacaklarına inancımız tam. Bu anlamda Enocta’nın sunduğu eğitim ve gelişim fırsatının çok önemli olduğunu düşünüyorum. 10.000 Genç Meşale Akademisi, bizim için gençlerimize ve Türkiye’ye yönelik en faydalı adımlardan biri.”

Enocta CEO'su Ahmet Hançer ise, “TED’in sizlerde yaktığı meşale, sadece okul hayatınız boyunca ışık saçmayacak. Aydınlık ve daha modern bir Türkiye yaratmak için sizlerin önderliğinde gelecek nesillere taşınacak. Dünden bugüne kendini sürekli geliştiren, sürekli öğrenen ve sürekli kendine yeni bir şeyler katan bireyler olarak günümüzde iş dünyasının en çok aradığı bireyler olmanıza yardımcı olacak. Bu anlamda projemizin, iş hayatına adım atma sürecinizde önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum. Çünkü bu eğitimler, CV’nize değil, kendi gelişiminize yaptığınız yatırımlar olacak. Umarım bu güzel işbirliğinin ilk meyvesi olan 10.000 Genç Meşale Akademisi, TED’in size verdiği yüksek motivasyonu artırır ve yepyeni fırsatların kapılarını aralar. Bize verilen bu sosyal sorumluluk görevi için ayrıca TED ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler, https://onbingencmesaleakademisi.myenocta.com adresinden olduğu gibi http://burs.ted.org.tr adresinden de 10.000 Genç Meşale Akademisi’ne giriş yapabiliyorlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun