İşbirlikleri 03 MART 2015 / 15:19

Enerjisa ve SAS işbirliklerini pekiştirdi

Enerjisa, doğru ve güvenilir veri temelini esas alarak operasyonlarını güçlendirmek için 2010 yılından bu yana analitik alanda dünya lideri SAS’ın çözümlerini kullanıyor.İki şirketin üst düzey yöneticileri, uzun süredir devam eden başarılı iş birlikteliğini büyütmek ve analitik çözümlerin Türkiye Enerji Sektörüne sağlayacağı faydaları ileriye taşımak için bir araya geldi.

Enerjisa ve SAS arasında devam eden işbirliği, 19 Şubat 2015 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Cary şehrinde bulunan SAS genel merkezinde gerekleştirilen toplantı ile pekiştirildi. Aralarında Enerjisa CEO'su Yetik Mert, Enerjisa CIO'su Gül Erol, SAS Global CEO'su Jim Goodnight, SAS Global Başkan Yardımcısı Carl Farrell ve SAS Türkiye Ülke Müdürü Hakan Erdemli'nin bulunduğu üst düzey yöneticiler, Enerjisa'nın analitik tabanlı stratejik hedeflerini görüşmek üzere bir araya geldi.

SAS veri yönetimi ile elde edilen başarı

Müşteri verilerini detaylı analiz etmek ve elde edilen sonuçlarla operasyonlarına değer katmak için etkin bir analitik çözümüne ihtiyaç duyan Enerjisa, SAS Veri Yönetimi ve Analitik çözümlerine yaptığı yatırım ile tüm departmanların erişebileceği tek bir müşteri veri kaynağı oluşturabilen bir sisteme geçti. SAS Veri Yönetimi Çözümü ile tüm müşteri veri alanlarını standart hale getiren Enerjisa, birden fazla kayıtta saklanan müşteri verilerini birleştirerek operasyonel yükünü önemli ölçüde azaltmayı başardı. Ayrıca, yine SAS Veri Yönetimi Çözümü ile müşterilerine ait veritabanını ticaret odaları ve nüfus idaresi sistemleri gibi referans veritabanları ile eşleştiren Enerjisa, müşteri bilgilerinin eksiksizlik oranını yüzde 30 artırmayı başardı.

SAS ile birlikte gerçekleştirilen proje ile ilgili konuşan Enerjisa CEO'su Yetik Mert, "Gerçekleştirdiğimiz veri kalitesi projeleri ile sistemlerimizde kayıtlı olan müşteri verimizi tekilleştirerek veri büyüklüğünü %25 oranında azalttık ve verilerimizin kalitesini büyük ölçüde arttırmayı başardık. Müşterilerimize doğru iletişim kaynakları ve uygun pazarlama kampanyaları ile ulaşarak serbestleşen enerji piyasasında müşteri memnuniyetimizi arttırmak için kaliteli veri sistemlerini temel almamız gerekiyor. Veri kalitesi çalışmaları, uzun vadeli müşteri analitiği vizyonumuza ulaşmamıza yardımcı olacak güvenilebilir ve kaliteli bir veri temeline sahip olmamızı sağladı.”

Veri Yönetimi çalışmalarının yanı sıra 2010 yılından bu yana talep tahminleme çalışmalarını SAS talep tahminleme çözümleri ile destekleyen Enerjisa, kısa dönem tahminleme sonuçlarında elde ettiği gelişmeyi, devam eden projeler ile orta ve uzun dönem tahminleme çalışmalarına da taşımayı hedefliyor. Enerjisa ve SAS, tüm bu projelere ek olarak iç denetim, pazarlama, finans gibi farklı departmanların iş ihtiyaçlarını da analitik yaklaşımlarla adresliyor.
ETİKETLER : enerjisa sas
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun