İşbirlikleri 27 EKİM 2015 / 12:04

EMC ve VMware yeni bulut hizmetleri şirketini duyurdu

​EMC Corporation ve VMware yaptıkları açıklamada Virtustream markası altında, her iki şirketin bulut ürün ve çözümleriyle Virtustream’in bulut ürün ve çözümlerini bir araya getirerek yeni bir bulut hizmet şirketi kurma planlarını duyurdu.

EMC ve VMWare’in eşit pay sahibi olacakları Virtustream’in CEO’su Rodney Rogers olacak. Virtustream’in finansal sonuçları 2016 senesinin birinci çeyreğinden itibaren VMWare’in mali bilançosu içinde yer alacak. Virtustream’in büyük ölçekli işletmelere yönelik bulut hizmetlerine odaklanarak,  2016 senesinde yüzlerce milyon dolar kalıcı gelir sağlaması, önümüzdeki yıllarda da milyar dolarlık bir şirket olması bekleniyor. Virtustream, BT altyapısıyla ilgili harcamalar için en büyük pazarlardan biri olan karma bulut alanında lider olacak. Şirket, dahili altyapılar ve kurumsal Hizmet Olarak Altyapı (PaaS) platformu için tamamen yönetilen hizmetler portföyü sunacak ve müşterilerin kritik misyonlu, yaşamsal uygulamaları dahil tüm uygulamalarını bulut tabanlı BT ortamlarına taşımalarına olanak sağlacak. Virtustream, Kurumsal Karma Bulut çözümünü sistemlerinde kullanan işletmelere uyumlu bir açık bulut deneyimi sunacak.
 
Yeni şirket EMC Bilgi Altyapısı, VCE, Virtustream ve VMWare’in bulut teknolojileri alanındaki ürün ve çözümlerini kapsayacak ve aşağıdakileri içeren çözümleri sunacak:
  • VMware vCloud Air,
  • VCE Bulutla Yönetilen Hizmetler,
  • Virtustream'in Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) çözümü,
  • EMC’nin Veri Depolamayla Yönetilen Hizmetleri
  • Nesne Depolama Hizmetleri
 
Virtustream bu varlıkları işletmelere bütünleşik bir Hizmet Olarak Altyapı çözümü sunmak için entegre edecek. Çözüm, tüm iş yüklerini, bir dizi hizmet ve sisteme konuşlandırma seçeneği içeren bir hizmet portföyüyle destekleyecek şekilde tasarlandı. Şirket, EMC’nin mevcut dahili özel bulut çözümü, konuşlandırma süreçlerini açık bulut ortamı içine entegre edecek; uygulama geliştiricileri, yöneticiler, mimarlar ve son kullanıcılar için ortak bir deneyim sunacak. Virtustream’in bulut hizmetleri doğrudan ya da iş ortakları aracılığıyla müşterilere sunulacak.
 
VMware, VMware’in Kıdemli Başkan Yardımcısı Ajay Patel’in önderliğinde bir Bulut (Teknolojileri ve Çözümleri) Sağlayıcı Yazılımı iş birimi kuracak. VMware’in vCloud Air Network gibi bulut yazılım ve çözümlerini bulut sağlayacılara sunmaya odaklanacak olan bu iş birimi, bulut sağlayıcılara karma bulutun sunduğu fırsatlardan hızla yararlanma konusunda yardımcı olacak. Yeni iş birimi ayrıca, VMware vCloud Air Uygulama Hizmetleri, vCloud Director ve vCloud Air Network ekiplerinde yer alan uzmanlar ve varlıkların yanı sıra Virtustream’in planlama ve veri taşıma konusundaki kılavuz aracı xStream Bulut Yönetimi Platformu ile Viewtrust yönetişim, risk ve uyumluluk çözümünü de içeren Yazılım İş Birimi’ni kapsayacak.