İşbirlikleri 02 HAZİRAN 2015 / 10:12

Ekonomiyi büyütmenin yolu üniversitelerden geçiyor

İzmir’de girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, eğitim ve farkındalık çalışmalarının işbirliği halinde yürütülmesi amacıyla BIC Angel Investments ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.BIC Angel Investments ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında işbirliği protokolü kapsamında BIC Angel Investments Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki girişimcilere mentorluk ve sermaye alanında destek verecek. Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı DEPARK A.Ş. ve DEGA-Dokuz Eylül Girişimcilik Akademisi ekipleri ile düzenli toplantılar ve ziyaretler gerçekleştirecek.

27 Mayıs Çarşamba günü DEPARK – Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. Zeytin Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat ÖZGÖREN, BIC Angel Investments İş Geliştirme Direktörü Hikmet Özgözen, Finans ve Hukuk Yöneticisi Ebru Gürses ve BIC Angel Investments melek yatırımcısı Mehmet Onarcan katıldılar.

“Ekonomiye gençler yön verecek”

BIC Angel Investments İş Geliştirme Direktörü Hikmet Özgözen, Türkiye’de gençlerin girişimcilik ve yeni fikirleri hayata geçirme konusunda akademik olarak da desteklenmesi gerektiğini söyleyerek genç girişimcilerin Türk ekonomisine belli bir dönem sonra önemli bir katkı sağlayacaklarını belirtti.

BIC Angel Investments melek yatırımcısı Mehmet Onarcan ise, gelişmiş ekonomilere bakılınca halen gelişim aşamasında olan Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminde taze kan ve fikirlere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Teknolojiden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgören, üniversite sanayi işbirliğinin İzmir girişimcilik ve inovasyon ekosistemi için önemine yürekten inandığını belirtti.