İşbirlikleri 16 ARALIK 2014 / 16:54

E-güven Limassol Bankası'nı dijitalleştiriyor

E-Güven, Limasol Bankası’nın iş süreçlerini elektronik ortama taşıyacak bir işbirliğine daha imza attı. E-güven işbirliği kapsamında Limasol Bankası’nın iş süreçlerini hızlandıracak elektronik imza entegrasyonu için çözümlerini sundu.

E-Güven’in Limasol Bankası ile yaptığı işbirliği ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan bankalar arasında imza süreçlerini elektronik ortama taşıyan ilk banka oldu.

Bu işbirliği ile elektronik ortama taşınacak imza süreçlerinin, banka çalışanlarının ve müşterilerinin hayatını kolaylaştıracağının altını çizen E-GÜVEN İş Geliştirme, Kurumsal Satış, Kanal Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu Direktörü Ayşegül Tüzün şunları söyledi:

“Limasol Bankası’na sunduğumuz e-imza alt yapı çözümlerimizle Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’nde bir ilke daha imza attık. limasol bankası’nın iş süreçlerine entegre ettiğimiz elektronik imza ile banka içi iş akışına hız kazandıracağız. Islak imza sürecinin yarattığı zaman kaybının ortadan kalkmasıyla bankanın müşteri memnuniyetini arttıracağımıza inanıyoruz. Bankacılık süreçlerinde zamanın en önemli kriterlerinden biri olduğunu biliyoruz ve müşteri memnuniyetine yansıyacak bu süreçte Limasol Bankası’na süreçlerinin elektronik ortama taşınmasıyla yüzde 50’ye varan maliyet tasarrufu sağlayacağız. Limasol Bankası çalışanlarını ve müşterilerini, E-GÜVEN güvencesi altında e-imzanın sağladığı tüm kolaylıklarla tanıştıracağımıza inanıyoruz.”

Limasol Bankası’nın iş süreçlerini elektronik ortama taşırken kaliteli, güvenilir ve ihtiyaçlara cevap veren hizmet ile daha kolay hale getirmek için E-GÜVEN’ i tercih ettiklerini belirten Limasol Bankası Genel Müdürü İlkin Yoğurtçuoğlu E-GÜVEN’in yüksek güvenlik isteyen finansal uygulamalar için tercih edilen kurumların başında geldiğini söyledi. Yoğurtçuoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu işbirliği ile başta para transferlerinde olmak üzere tüm iş süreçlerimizde çok daha güvenilir ve hızlı işlem gerçekleştirme kapasitesine ulaştık. Müşteri memnuniyeti temelinde hayata geçirilen yeni uygulama sayesinde müşterilerimize zaman ve mekan sınırlaması olmadan 7/24 hizmet verecebileceğimizi bildirir, uygulamanın hayata geçirilmesinde katkısı bulunan her iki kurum çalışanlarına teşekkür ederim.”

Limasol Bankası Genel Müdür Yardımcısı İlker Bahçecioğlu ise E-Güven’le yaptıkları işbirliğiyle yurtdışı muhabir banka bağlantılarındaki iş süreçlerinde de zaman tasarrufu sağlayacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Bu işbirliğiyle müşterilerimiz ve iş ortaklarımıza daha hızlı ve daha düşük maliyetli hizmet sunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. 75 yıllık köklü bir banka olmasının yanısıra müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Limasol Bankası E-İmza uygulaması ile iş akışının daha da hızlanacağını ve bunun da müşterilere olumlu yönde yansıyacağını.”