İşbirlikleri 14 NİSAN 2015 / 10:26

Denizbank Experian ile işbirliği yaptı

Denizbank, psikometrik test aracılığıyla kredi sunulması için Experian’ın Balkanlar, Türkiye, Orta Doğu’daki ilk müşterisi olarak yeni bir anlaşmaya imza attı.

Experian, kredi ve risk sektöründe psikometrik test sunan lider şirketler arasında yer alıyor. Bu yeni girişim ile DenizBank, kredi geçmiş bilgisi az olan ya da olmayan müşterileri değerlendirirken kullandığı kredi kontrolü ve skorlama tekniklerine ek olarak, psikometrik testi de kullanacak.

Ekim 2015 itibariyle başlayacak bu yeni teknikle daha yüksek kredi onayı ve kredi ödeme gecikmelerinde düşüş olması bekleniyor.

VisualDNA Kredi Risk Genel Müdürü Clare McCaffery, gerçekleşen işbirliği ile ilgili şunları söyledi; ‘Hizmet verdiğimiz tüm pazarlarda finansal hizmetlere erişimi artırmak, bankacılık geçmişi olmayan ya da az olan kitlelerin krediye erişimine ve kredi veren kurumların mevcut müşterileriyle olan ilişkilerini iyileştirmelerine yardımcı olmak VisualDNA’in en önemli amaçları arasında yer alıyor. Bu açıdan, Türkiye’de de hizmetlerimizi sunduğumuz için çok mutluyuz ve bu projede DenizBank ve Experian ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz’ dedi.
ETİKETLER : Denizbank Experian