İşbirlikleri 21 MAYIS 2015 / 14:29

Defne ve Ericsson’dan Filistin’e ortak proje

Filistin'de hizmet veren GSM operatörü Jawwal, Defne Telekomünikasyon ve Ericsson işbirliği ile Border Roaming Controller çözümünü devreye aldı.Telekom operatörlerine farklı çözümler sunan Defne Telekomünikasyon ve şebekeye ağ ekipmanları sunan Ericsson, ortak geliştirdikleri projelere bir yenisini daha ekledi. Defne Telekomünikasyon ve Ericsson işbirliği ile Filistin operatörü Jawwal’ın abonelerinin komşu ülke iletişim ağlarına istem dışı dahil olmalarını önleyen Border Roaming Controller çözümü devreye alındı. Bu çözüm ile aboneler, faturalarına yansıyan roaming bedellerinden kurtuldu.

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu; ülke sınırları yakınında komşu ülke iletişim ağlarının sinyallerinin bazen daha kuvvetli olabileceğini ve bu bölgelerde bulunan abonelerin istemeden otomatik olarak yabancı iletişim ağlarına bağlanıp, servislerini kullanabileceğini, bunun da farkında olmadan abonelerin yüksek roaming ücretlerine tabii kalmalarına neden olabileceğini dile getirdi.

Filistin’in mobil ve sabit hat operatörü olan Jawwal’ın Switching Departmant Manager’ı, Khaldoun Qawasmi, Border Roaming Controller servisinin önemli bir soruna çözüm getirdiğini belirterek, “Hem kaliteli hizmet verebilmek, hem de abonelerimizin maliyetlerini azaltabilmek için Defne Telekomünikasyon ve Ericsson ile önemli bir hizmeti gerçekleştirdik. Projenin uygulamaya geçmesiyle, roaming ücretlerinin abonelerimizdeki müşteri memnuniyetsizliği giderilirken, iletişim ağı gelirimiz de yükseldi,“ diye konuştu.