İşbirlikleri 22 HAZİRAN 2016 / 17:57

Dassault Systèmes ve Airbus Grup işbirliklerini genişletiyor

Dassault Systèmes Airbus Grup ile işbirliklerinin genişlediğini açıkladı.

İki yıl süren kapsamlı bir sürecin ardından Airbus’un Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu kullanımı; tasarım, simülasyon ve üretimi birleştiren üretim programlarını kapsayacak şekilde genişletildi.

Airbus Grup Dassault Systèmes’in, test uçuşlarındaki aletler, prototipler ve ticari uçaklarda üretim amaçlı kullanım için; “Co-Design to Target” endüstriyel çözüm deneyiminin bir parçası olan işbirliğine dayalı tasarım ve simülasyon uygulamalarını kullanacak. Bu uygulamalar Airbus Grup'a, katkı üretim sürecinin her aşamasını sanal olarak onaylayarak kavramsal tasarımları optimum hale getirmesi için dijital devamlılık sağlayacak. Dassault Systèmes’in uygulamalarından ve katkı üretimindeki liderlik ve mühendislik deneyiminden faydalanan Airbus Grup, araçlar ve parçaların katkı üretimindeki mühendislik ve üretim gereksinimlerini karşılamak için daha büyük tasarım ve üretim olanaklarını keşfedebilecek.

3D baskı olarak da bilinen katkı üretimi; freze, eritme, döküm ve hassas dövme gibi üretim süreçlerine bir alternatiftir. Yaratıcı ürün tasarımı ve prototip üretiminde havacılık sektörü tarafından halihazırda benimsenmiş olan katkı üretiminin kullanımı, büyük ölçekli üretimde kademeli olarak artıyor. “Co-Design to Target” endüstriyel çözüm deneyimi, parça tasarımı, üretim ve test süreçlerinde yüksek esneklik için uygulamalardan faydalanıyor. Bu, güç veya performanstan ödün vermeden karmaşık uçak parçalarının üretimiyle ilgili atık ve maliyeti azaltmaya yardımcı oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun