İşbirlikleri 22 ARALIK 2014 / 13:23

CordisNetwork FIT Solutions ile işbirliğine gitti

CordisNetwork, e-Dönüşüm sürecinde, şirketlerin iş süreçleri ile devlet ile olan ilişkilerini dijital ortamda sorunsuzca yönetilmesini sağlıyor. Bu süreçte gerekli olan özel entegratörlük belgesine de sahip olan CordisNetwork, e-Dönüşüm çözümlerinde FIT Solutions işbirliği ile gerçekleştirdiği hizmetle firmalara avantajlar sağlıyor.Cardtek Group’un ödeme sistemleri konusunda bankalara, ödeme kuruluşlarına, üye iş yerlerine ve şirketlere global standartlarda hizmet sağlayan, güvenlik, sistem işletim ve operasyon konusundaki yüksek deneyim ve ileri teknoloji altyapısına sahip şirketi CordisNetwork, e-Dönüşüm konusunda iş ortağı olan FIT Solutions ile e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-Bilet hizmetlerini sahip olduğu özel entegratörlük alt yapısı ile, kesintisiz ve yüksek hızla sunuyor.

CordisNetwork ve FIT Solutions tarafından kurulan e-Fatura alt yapısı, sistemin kesintisiz ve yüksek hızla çalışmasını, birçok muhasebe ve ERP yazılımına hazır ve kolay entegrasyonunu sağlıyor. Kuruma özel fatura tasarımları oluşturabilen sistem, fatura saklama, ayrıntılı sorgulama, 7/24 destek ve sistem izleme özellikleriyle de ön plana çıkıyor. e-Fatura sistemine kayıtlı firma sayısı 30 bin iken 2018’de bu sayının 400 bine ulaşması öngörülüyor. 2018’de fatura işlem sayısı ortalama 2.4 milyon adedi bulacak ve bu tür işlemlerin yüzde 60’ı özel entegratörler tarafından sağlanacak.

e-Defter kullanmakla yükümlü firmaların dijital dönüşüm süreçlerini tamamlamaları için son tarih 1 Ocak 2015. e-Defter uygulamasında kurumların veri kayıpları gibi sorunlar yaşamaması adına Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, uyumluluk onaylı firmalar ile çalışması tavsiye ediliyor. CordisNetwork-FIT Solutions bu uyumluluk onayına sahip firmalar arasında bulunuyor. e-Defter’e zorunlu geçiş yapacak 20 bin mükellef var. Bu kapsamın genişlemesi ve mükellef firmaların artması ile ülke ekonomisi yılda 500 milyon liraya yakın tasarruf edecek.

CordisNetwork Genel Müdürü İbrahim Durak, e-Dönüşüm sürecinde şirketlerin iş süreçleri ile devlet arasındaki ilişkilerinin dijital ortamda sorunsuzca yönetilmesini sağlayan ödeme sistemleri ile entegre hizmet sunabilen Türkiye’de tek hizmet sağlayıcı olduklarını belirtti. Durak; e-Dönüşüm sürecinde şirketler bu hizmetleri özel entegratörlerden almalı. Bunun birçok faydası var. Öncelikle firmalar yazılım ve donanım gibi altyapı maliyetlerinden kurtulmuş olacaklar. Bunun dışında şirketlerin bu sistemle 7/24 ilgilenecek deneyimli ve her türlü sorunu vakit geçirmeden çözebilecek yetkinlikte personele ihtiyaçları olacak. Tüm bu ihtiyaçlar CordisNetwork’ün güçlü altyapısı ve konusunda uzman çalışanları tarafından yerine getiriliyor. Denetime tabi güvenlikli işletim sisteminin şirketler tarafından kurulması da ayrı bir harcama kalemi, ancak bunu da müşterilerimize sağlıyoruz. Böylece e-Dönüşüm sisteminin A’dan Z’ye işletilmesi konusunda şirketlere yardımcı oluyoruz“ dedi.

Finans sektörünün kendi içinde yürüttüğü kapsamlı çalışmaları üstlenme, böylece onların üstündeki maliyet yükünü alma hedefiyle yola çıkan CordisNetwork grubun tüm şirketlerinde ön planda yer alan ‘sürekli değişen ve gelişen müşteri beklentilerine yanıt verme’ felsefesi ile müşteriye sağladığı faydayı beraberinde getiriyor. Bankalara, ödeme kuruluşlarına ve kendi ödeme sistemini kurmak isteyen kurumlara uçtan uca ve çok katmanlı bir yapı ile hizmet sunan CordisNetwork, bu yapıda ‘dış hizmet sağlayıcı’ olarak ‘kullandığın kadar öde’ hizmet modelini e-Dönüşüm sürecinde de uyguluyor. CordisNetwork, küresel ödeme sistemleri dünyasında yer alan bir konseptin Türkiye’de de hayat bulmasını sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun