İşbirlikleri 20 TEMMUZ 2015 / 10:23

Blesh, Google’ın Eddystone’u ile büyüyor

14 Temmuz’da Google’ın platform bağımsız Beacon teknolojisi olarak duyurduğu Eddystone’un dünyadaki ilk çözüm ortaklarından biri de Türkiye’den Blesh oldu.Dünyada adını ilk kez Apple’ın desteklediği Beacon teknolojisi konusunda geliştirdiği çözümlerle duyuran Türk Ar-Ge şirketi Blesh, önemli bir başarıya imza attı. Google’ın platform bağımsız Beacon teknolojisi olarak duyurduğu Eddystone’un dünyadaki ilk çözüm ortaklarından biri olan Blesh, 2014 yılı sonunda da Nesnelerin İnterneti alanında bir ilki başarmış ve Google’ın önderlik ettiği Physical Web beacon cihazlarını geliştiren ve 2 haftada 30’dan fazla ülkeye satmayı başaran tek şirket olmuştu.

Konuyla ilgili Blesh CEO’su Devrim Sönmez, “Bir Türk teknoloji şirketi olarak dünyanın geleceğini şekillendirecek bir teknoloji konusunda uzmanlaşarak teknoloji üretmemiz ve onu dünyaya ihraç etmemiz genç bir şirket olan Blesh için oldukça önemli adımlar olmuştu. Önce teknoloji devi Apple’ın ardından da yine dev bir şirket olan Google’ın ekosistemine dahil edilmemiz bize büyük gurur kaynağı ve motivasyon oldu. Bu süreçlerde ortaya koyduğumuz başarılar Türkiye’nin teknoloji alanında dünyaya yeni teknolojiler ihraç edebileceği konusunda önemli birer örnek olma özelliği taşıyor. Blesh olarak; Türk mühendislerinin gücünü bundan sonra da tüm dünyaya göstermeye ve büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Eddystone, Bluetooth Smart teknolojisini kullanarak lokasyon bazlı iletişime ve Nesnelerin İnterneti’ne yeni bir yön veriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun