İşbirlikleri 16 ŞUBAT 2016 / 17:43

BIC Angels ile EGİAD işbirliğine gitti

BIC Angels ile Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) arasında iş birliği protokölü imzalandı.

 Ege Genç İşadamları Derneği’nde düzenlenen imza töreni, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ve BIC Angels’ın kurucusu Dr. Joachim Behrendt’in katılımı ile gerçekleşti. Törene, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, Başkan Yardımcısı Aydın Buğra İlter, BIC Angels kurucusu Dr. Joachim Behrendt, melek yatırımcılar ve davetliler katıldı.

BIC Angels kurucusu Dr. Joachim Behrendt, girişimcilik olgusunun giderek artan bir ilgi gördüğünü belirtti. Behrendt, Türkiye’deki melek yatırım ekosisteminin yavaş olmasına karşın sağlıklı gelişen bir yapıda olduğunu söyledi. İstanbul’da çok sayıda melek yatırım ağının her geçen gün yeni yatırımcıların katılımıyla büyük bir networke dönüştüğünü vurgulayan Behrendt, BIC Angels olarak yerel girişimcilerle daha yakından ilgilendiklerini ve bu amaçla İzmir’de EGİAD öncülüğünde üniversiteler ile işbirliği halinde olduklarını ekledi. EGİAD Melekleri ile imzalanan işbirliği protokolü sayesinde kapsamlı ortak çalışmalar yapmayı hedeflediklerini paylaşan Behrendt, İzmir’deki melek yatırım ekosisteminin önemli bir potansiyel vaat ettiğini belirtti.

Hedef tüm Ege’de faaliyet göstermek

Türkiye'deki melek yatırımcı sayısının 320'yi bulduğunu kaydeden EGİAD Başkan Yardımcısı Aydın Buğra İlter, “Bu yatırımcıların sadece 10'unun İzmir'de olması ve bir melek yatırım ağının bulunmaması bizleri harekete geçiren en önemli etkenlerin başında geldi. Ekim 2015'te Hazine Müsteşarlığı'ndan onay alarak 'EGİAD Melekleri Bireysel Katılım Yatırımcısı Ağı'nı kuran EGİAD, melek yatırımcılık konusunda İzmir'in var olduğuna inandığımız potansiyelini harekete geçirmeyi amaçlıyor. 'EGİAD Melekleri', bir işadamları derneği tarafından kurulan Türkiye'deki ilk melek yatırımcı ağıdır. teknoloji ve somut ürün geliştirmeye dayalı projeler öncelikli olmak üzere her alanda yatırımlarla ilgileniyoruz. EGİAD Melekleri Yatırım Ağı'na iş fikri, projesi ve iş planı olan, kendi şirketini kurmayı veya kurduğu şirketini ortaklık yaparak büyütmeyi düşünen girişimci adayları ve girişimciler başvurabilecek. Ayrıca üyelerimizin sahip oldukları iş kültürü, deneyim ve birikim sayesinde girişimci adayları, uygun olan ve ilgilenen yatırımcılarla eşleştikleri takdirde projelerine finansman imkânı bulabilecekler. Bugün ABD'de 300 binin üzerinde lisanslı melek yatırımcı bulunuyor. Türkiye'de bu sayı henüz 320 civarında. Bunlara lisanssızları da eklediğimizde sayı ancak 600’ü bulabiliyor” diye konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun