İşbirlikleri 30 KASIM 2015 / 11:04

Alibaba.com ve E-Glober işbirliklerini duyurdular

Yeni işbirliği, Türk şirketlerinin uluslararası ticaret fırsatlarını geliştirmeleri için dünyanın lider e-ticaret portalından faydalanmalarına destek sunacak.

Alibaba.com ile E-Glober, Türk KOBİ’lerinin uluslararası pazarlara açılarak büyümelerine destek olacak yeni işbirliklerini açıkladılar. Yeni işbirliği ile E-Glober, Alibaba.com’un Gold Supplier üyeliğinin Türkiye‘deki satışlarını ve yerel müşteri hizmetleri yönetimini gerçekleştirecek, Alibaba.com ile işbirliği içinde müşteri ilişkilerini yürütecek.
 

Alibaba.com Türkiye Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat, Alibaba.com Türkiye olarak E-Glober ile gerçekleştirilen yeni işbirliğiyle daha çok sayıda küçük işletmenin ürünlerini daha fazla uluslararası alıcıya ulaştırmalarına destek olacaklarını belirtti ve sözlerine devam etti; ‘Alibaba.com olarak 2008 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerimizi sürdürüyoruz ve bu süre zarfında her geçen gün sayısı hızla artan Türk şirketinin sınır ötesi ticarete açıldığını gördük. Yeni işbirliğimiz sayesinde daha da çok sayıda KOBİ’nin uluslararası ticaret fırsatından yararlanması için güçlü bir üs sunabileceğiz. Zengin kaynaklara ve rezervlere sahip Türkiye, Avrupa’nın en yüksek internet erişim oranına sahip genç nüfusu, nitelikli işgücü ve yetenekli bireyleriyle uluslararası piyasalarda rekabet gücüne sahip olunması gereken her şeye sahip. Bizler, Türk KOBİ’lerinin bu nitelikli birikimlerini ticarete döndürebilmeleri ve dünyanın dört bir yanındaki uluslararası alıcılarla ticari ilişkilerini geliştirmeleri için Alibaba.com üzerinde gereken tüm desteği sunmaya hazırız.”

E-Glober Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Türkiye’nin genç bir girişimciler ülkesi ve yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerin adresi olduğunu söyledi. Yalçındağ, bu iki önemli zenginliğin bir araya gelmesinin doğal sonucu olarak küresel ticaret piyasalarında rekabet gücü yüksek, henüz dünya tarafından keşfedilmeyi bekleyen büyük bir küresel ticaret potansiyeline sahip bir ülke olduğunu belirtti ve sözlerine devam etti; ' Alibaba.com ile Türkiye’nin parlak geleceğine olan ortak inancımız kadar, ülkemizdeki yerel işletmelerin gerçek küresel oyunculara dönüşmelerine destek olma vizyonumuzu ve Türkiye’nin e-ticaret hacmini artırmaya yönelik odağımızı da paylaşıyoruz. Bu ortak hedefler ışığında, dünyanın önde gelen küresel organizasyonlarından biri olan ve faaliyetleri ile uluslararası ticareti tanımlayan Alibaba.com ile güç birliğine giriyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz.’

 

ETİKETLER : Alibaba.com E-Glober
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun