İşbirlikleri 26 ŞUBAT 2015 / 15:18

Akbank ve Samsung mobil dünyada birleşti

Akbank, Samsung işbirliği ile teknoloji yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Kurum içi verimlilik ve performans artışının sağlanması adına gerçekleştirilen işbirliğiyle tüm Akbank yöneticileri, uzaktan erişimi mümkün kılan Samsung marka mobil cihazları kullanmaya başladı.Türkiye'de 1000’e yakın şubesi ve 16 bini aşkın personeliyle yurtiçinde güçlü ve yaygın bir dağıtım ağına sahip olan Akbank’ın mobil stratejisi, Samsung işbirliğiyle daha da güçleniyor. Gelişen teknolojiyi yakından izleyerek, bankacılık ürün ve hizmetlerini hızlı biçimde uygulayan Akbank, teknoloji yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Kurum içinde verimlilik, kalite, hız ve performans artışının sağlanmasını amaçlayan işbirliği doğrultusunda, tüm Akbank yöneticileri, uzaktan erişimi mümkün kılan Samsung marka mobil cihazları kullanmaya başladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turgut Güney, Akbank’ın günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelen mobil teknolojiler konusundaki vizyonunu değerlendirerek, “Yatırım önceliklerimiz arasında mobil alan önemli bir yer alıyor. Hızla değişen mobil ortamlara uyum ve liderliğimizi pekiştirmek için mobil stratejimizi periyodik olarak yeniliyoruz. Tüm dünyada bu alana yönelim ve yeni kuşakların mobil cihazları ne denli aktif kullandığı göz önüne alındığında, gelecekte de bankacılık uygulamaları için mobil ortamların vazgeçilmez olacağını düşünüyoruz” dedi. Samsung ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden memnuniyet duyduklarını belirten Güney, yönetim süreçlerinde elde ettikleri avantajları şöyle aktardı:

“Samsung cihazlar, tam istediğimiz boyutlara sahip olduğu için, bilgi ve onay süreçleri oldukça kolaylaşıyor. Yüksek kalitedeki bu cihazlar sayesinde, yaptığımız mobil yatırımın karşılığını hızla alıyoruz. Tüm çalışanlarımızın severek kullandığı Samsung cihazların, biz BT (Bilgi Teknolojileri) yöneticilerini en fazla memnun eden yanı ise, uzaktan kapsamlı şekilde yönetilebilir olmaları. Kurum içinde ERP uygulamalarının yönetimi için banka yöneticilerine verilen Samsung akıllı telefonlar sayesinde, yöneticilerimiz ofis içindeki yönetim fonksiyonlarına istedikleri noktadan ulaşabiliyorlar.”

Mobil sektör hızla gelişirken banka yöneticilerinin ve çalışanlarının da günlük işlerini mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirerek, zamandan kazanma ihtiyacının arttığına dikkat çeken Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Çözümler Direktörü Tansu Yeğen ise söz konusu işbirliğini şöyle değerlendirdi:

“Akbank’ın, yenilikçi mobil stratejileriyle piyasada öncü olma hedeflerine hizmet etmek amacıyla, çıktığımız yolda gerçekleştirdiğimiz işbirliği, yöneticilerin ve müşteriyle sürekli etkileşim içinde olan çalışanların kullandığı Samsung cihazlara, uzaktan takip ve yönetim fonksiyonu da kazandırdık. Geleceğin iş yapış biçimlerini şekillendiren bir firma olarak, Türk bankacılık sektörünün en değerli markalarından biri olan Akbank’la ortak bir çalışmaya imza atmaktan çok mutluyuz. Yakın gelecekte benzer işbirliklerimizi çeşitlendirip büyütmeyi hedefliyoruz.”
ETİKETLER : Akbank mobil samsung
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun