İşbirlikleri 30 HAZİRAN 2016 / 10:14

Acer ve Starbreeze’den sanal gerçeklik alanında iş birliği

Acer ve Starbreeze Studios sanal gerçeklik alanında yeni bir iş birliği gerçekleştirdiler. İki şirket bu iş birliği kapsamında StarVR adında bir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirecekler.

Acer ve Starbreeze Studios sanal gerçeklik teknoloji üzerine yeni bir ortaklık kurduklarını açıkladılar. Bu ortaklık kapsamında StarVR Sanal Gerçeklik (VR) Baş Üstü Ekran (HMD) tasarımı, üretimi, promosyonu, pazarlaması ve satışı için iki şirket bir arada çalışacaklar.
 
Firmalar arasında eşit olarak paylaşılacak 25 milyon dolar nominal sermaye ile kurulan bu yeni şirkete geçici olarak Acer Starbreeze Corporation adı verildi. Kurulların gerekli onaylarına bağlı olarak bu yılın üçüncü çeyreğinde Tayvan'da resmi şirket kurulumu bekleniyor. Acer ve Starbreeze sermaye gereklilikleri ve planlanan programa göre ortak teşebbüse aşamalı olarak ana para aktarımı yapacaklar.
 
StarVR sinemalar, oyun salonları, perakende otomotiv ve uçuş eğitimleri gibi profesyonel ve konum merkezli eğlence pazarındaki ihtiyaçları karşılaycak. StarVR, 210 derece yatay görüntüleme alanı ve özel optiklere sahip olacak. Gücünü her göz için bir adet ikili Quad HD ekran mimarisinden alan StarVR, tümüyle panoramik 5120x1440 piksel çözünürlük, yüksek tanımlı sahneler ve gerçekçi bir görsel deneyim amacıyla yola çıkıyor. Ürünün toplu üretimi için 2017 yılı hedefleniyor.