İşbirlikleri 27 NİSAN 2015 / 13:39

35 Milyon Avro’luk fona yatırımcı oldu

TÜBİTAK tarafından 10 yıl boyunca desteklenmeye hak kazanan ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Avrupa Yatırım Fonu’na yatırımcı olarak katıldı.

İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Avrupa Yatırım Fonunun açtığı çağrıya verilen konsorsiyum projesi ile 35 milyon avroluk fona ortak oldu. " Erken Aşama Teknolojilerine" yatırım yapacak Türkiye'nin ilk Teknoloji Transferi fonu , önümüzdeki 3 yıl boyunca patentli erken aşama teknoloji projelerini destekleyecek.

Program, özellikle patentli buluşu olan akademisyenler, teknoloji sahibi büyümek isteyen en çok 5 yıllık KOBİ'ler, yeni kurulan teknoloji startuplarının başvurularına açık olacak. İlk aşamada filtreden geçirilen proje sahipleri, ikinci aşamada sözlü mülakata tabi tutulacak. Üçüncü aşamaya geçmeye hak kazananların ise Türkiye’de ilk defa uygulanacak yoğun bir “Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı”na katılımı sağlanacak. Son aşamaya ulaşan projeler, teknik analiz, mentörlük ve yatırıma uygunluk raporuyla birlikte fon yönetimine önerilecek.