İş Yazılımları 19 MART 2013 / 17:14

SAS Visual Analytics dev verileri tablete taşıyor

SAS Türkiye Genel Müdürü Hakan Erdemli, yeni çözümleri SAS Visual Analytics'i tanıttı. Erdemli'ye göre, kurumlar istatistiksel analizlerini, gelecek tahminlerini ve stratejik raporlarını her boyuttaki veri ile saniyeler içinde alabiliyorlar.Milyarlarca satırlık veriyle dakikalar, hatta saniyeler içinde analitik hesaplamaları mümkün kılan SAS Visual Analytics çözümü içerisindeki otomatik grafik oluşturma algoritmaları sayesinde en uygun grafiğe otomatik olarak karar veriyor. Kullanım kolaylığı ile de diğer çözümlerden ayrılan SAS Visual Analytics ile kullanıcılar raporları ve modelleri oluştururken ileri analitik ya da iş zekası bilgisine ihtiyaç duymuyorlar.

SAS Visual Analytics'in iş zekasını analitikle destekleyen bir karar destek çözümü olduğunu vurgulayan SAS Türkiye Genel Müdürü Hakan Erdemli, yeni çözümleri hakkında şunları söyledi:
"SAS Visual Analytics çözümümüz henüz çok yeni bir çözüm olmasına rağmen The Forrester Wave’ın 2013’ün ilk çeyreğinde yayınladığı 'Büyük Veri ve Tahminsel Analitik' raporuna göre şimdiden pazardaki en güçlü çözüm olmayı başarmıştır. Ölçeklenebilirlik özelliği ile SAS Visual Analytics, veri görselleştirme ya da gerçeğe dayanan kararlar verebilme adına analitiğe ihtiyaç duyan her kurum için mükemmel bir çözüm. Kullanıcılar “ne oldu” sorusuna ek olarak “neden oldu” ve “gelecekte ne olacak” sorularının cevaplarına saniyeler içinde ulaşabiliyorlar. Amacı aldığı raporlarla hızla öngörü sağlayıp stratejik kurumsal kararları alabilmek ve sektörde rakiplerinden bir adım öne geçmek olan her kurumun bu çözümle hedeflerini yakalayabileceği düşüncesindeyiz."SAS Visual Analytics’in mobil uygulama özelliği sayesinde iPad ya da Android tablet üzerinden en güncel verileri içeren raporlara ya da grafiklere anında erişebileceklerini belirten Erdemli, bu sayede karar verme mekanizmasının son derece hızlı ve sağlıklı işleyebildiğine dikkat çekti.

Self-servis raporlama özelliği sayesinde iş kullanıcıları bilgi teknolojileri birimlerine bağlı kalmadan kendi seçtikleri değişkenlerle istedikleri raporları saniyeler içinde hazırlayabiliyorlar. SAS Visual Analytics ile haftalar süren veri hazırlığı ve sorgulama süreçlerinin kısalması, kullanıcıların tüm veriyi gözden geçirerek çok hızlı bir şekilde incelemelerini sağlıyor.Donanım platformlarını desteklemenin yanı sıra, yeni grafik ve analitik özellikleri bulunduran SAS Visual Analytics, aynı zamanda tahmin, çoklu görsel modelleme, çoklu görseller arası etkileşim, dinamik filtreleme ve yeni görselleştirme özelliklerine sahip.

SAS, bu çözümü müşterilerinin denemeleri ve daha fazla bilgi sahibi olmaları için online ortamda sunuyor. Kullanıcılar http://www.sas.com/offices/europe/turkey/software/visual-analytics/overview.html bağlantısından SAS Visual Analytics’i kullanarak raporlar hazırlayabiliyorlar.
ETİKETLER : SAS Visual Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun