İş Yazılımları 24 EYLÜL 2013 / 15:08

IDC'ye göre IBM, uygulama yönetimi hizmetlerinde lider olarak konumlanıyor

IDC Uygulama Yönetimi Hizmetleri Raporu’nda, dünyadaki pazar payıyla IBM 2012’de birinciliği bırakmadı. Müşterilerin verimlilik, maliyet ve portföy modernleştirme taleplerine yanıt verme yetenekleri ve pazardaki lider tümleşik ve bağımsız hizmet seçenekleriyle IBM, 2007’den beri bu pazarda lider konumda bulunuyor.


IDC, IBM’i bir kez daha konsolide Uygulama Yönetimi Hizmetleri (Application Management Services; AMS) alanında dünyadaki pazar payıyla lider seçti.


 Karlılık oranlarına dayanarak yapılan sıralama, IDC’nin en son “Dünya Uygulama Yönetimi Hizmetleri Sağlayıcıları Pazar Payları 2012” Raporu’nda yayınlandı. Buna göre, 2007 yılında rapor hazırlanmaya başladığından bu yana konsolide AMS çözümlerinde IBM, pazar payına göre yerleştiği birinciliği bu yıl da muhafaza etmeyi başarıyor.


 IDC’nin değerlendirmelerine göre IBM müşterilerin verimlilik, maliyet ve portföy modernleştirme taleplerine yanıt veren, pazardaki lider tümleşik ve bağımsız hizmet seçenekleri sunmayı başararak konsolide AMS gelirleri bakımından pazarda ilk sırada yer alıyor.


IBM Küresel İş Hizmetleri Uygulama Yönetimi Hizmetleri Ülke Lideri Cüneyt Uslu bu konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: "Verilerin ve teknolojilerin dönüştürdüğü bir dünyada müşterilerimiz, rekabet ortamında kendi konumlarını belirleme gücünü sunacak yepyeni birçok fırsatla karşılaşıyorlar. Pazarda herhangi yeni bir iş ilişkisi modeli kurmak ya da yeni bilgileri değere dönüştürme yeteneğine sahip olmak, mevcut uygulamaların yönetimine ilişkin en modern yaklaşımların benimsenmesini ya da bunları destekleyen temel iş süreçlerinde ve uygulamalarında değişiklik yapılmasını gerektirir. Bu konjonktürde IBM olarak müşterilerimize sektörün en kapsamlı Uygulama Yönetimi Hizmetleri çözümler portföyünü sunmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve IDC raporundaki liderliğimizde bu çalışmaların başarısına ilişkin önemli bir göstergedir."


Poliçeler, talepler ve faturalama da dahil olmak üzere temel uygulamaları geliştirmeye yardımcı olmak için IBM, dünya çapında çeşitli müşterilerle çalışıyor. IBM’in AMS çözümleri küresel olarak entegre bir hizmet ağıyla, kapsamlı iş ve teknoloji yeteneklerini, lider inovasyon ve birinci sınıf iş süreçlerini bir araya getiren farklı bir yaklaşım sunuyor. Uygulama yönetimi işlevlerini kusursuz hale getirmek, esnekliği artırmak, gelecekte büyüme ve strateji değişimlerini destekleyen uygulama portföylerini modernleştirmek için tasarlanmış bu hizmetler, aynı zamanda maliyetleri de azaltıyor. IBM’in AMS çözümleri, bulut, analitik, API’ler ve diğer gelişmekte olan teknolojilerle hızlandırılmış modernizasyon ve özel geliştirme, büyük veriler, mobil, ticaret, paketlenmiş uygulamalar, test için uygulama yönetimini kapsar.


IBM Uygulama Yönetimi Hizmetleri ile ilgili daha bilgi almak için http://www 935.ibm.com/services/us/gbs/application-management/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun