İş Yazılımları 31 OCAK 2014 / 11:08

Çözümler birarada çalışıyor

Software AG, büyük veriden elde edilen içgörüleri gerçek zamanlı iş aksiyonlarına dönüştüren yeni bir bellek içi platform oluşturdu. IBO temelli bu platform, şirketlere rekabet gücü kazandırabilecek avantajlar sağlıyor. Software AG Big Data Akıllı İş Operasyonları CTO Dr. John Bates, platformu "Gelecekte iş dünyasının en başarılı şirketleri, iş fırsatlarını gerçek zamanlı yakalayabilen ve henüz fırsat varken harekete geçebilen şirketler olacak. Bu platform yalnızca tüketicilere değil, sektörlerden bağımsız olarak tedarikçilere de eşsiz fırsatlar sunuyor. Operasyonel çıkmazların ortadan kaldırıldığı, maliyetlerin azaldığı ve müşteri deneyimlerinin özelleştirilmiş bir şekilde yönetilebildiği bu yeni platform, dijital odaklı iş modellerinin bir örneği olarak şirketlerin başarısı ve devamı için son derece kritik bir ürün.”sözleriyle tanıttı.

Tüm çözümler tek bir şemsiye altında
“Akıllı İş Operasyonları”, Terracotta Evrensel Mesajlaşma’yı ve Big Memory’yi kullanıyor. Apama’dan da faydalanan platform, Süreç Performans Yönetimi (PPM) ve Optimizasyonu ve Presto’dan yararlanıyor. Software AG, IBO ile attığı bu stratejik adımı desteklemek amacıyla, IBO ürünlerinin entegrasyonunu sağlayan mevcut ürünlerin yeni sürümlerini de piyasaya çıkardı. Bunlar arasında Abama 5.1, Evrensel Mesajlaşma 9.5 ve Terracotta ve BigMemory 4.1 var.

Bu yeni sürümler, Apama 5.1 kullanılarak oluşturulmuş gerçek zamanlı uygulamaların bellek içi büyük veri yönetimi uygulaması olan Terracotta BigMemory’de okunabilmesini ve işlenebilmesini sağlıyor. Apama ve BigMemory’nin kullandığı mesajlaşma katmanının düşük gecikmeli Evrensel Mesajlaşma olması ise, büyük verinin kurum içindeki herhangi bir cihaz, platform veya uygulamadan gerçek zamanlı olarak erişilebilmesini ve dağıtılmasını sağlıyor. BigMemory 4.1 de, .NET/C# ve C++ istemcilerine yönelik geliştirilmiş destek sunarken, aynı zamanda JAVA bakım desteği dışında bellek içi verinin SQL ile sorgulanmasına da yardımcı oluyor. Tüm bu özellikler sayesinde bellek içi programlama kabiliyetlerinin platforma eklenmesine yardımcı oluyor. Software AG, bu geliştirmelere ek olarak BigMemory Hybrid ile müşterilerin flash temelli depoları genişletilmiş bir bellek içi hafıza olarak kullanmalarına izin veriyor. Bu da, DRAM-temelli altyapılar sayesinde toplam sahip olma maliyetini düşürerek öngörülebilir, düşük gecikmeli bir erişim anlamına geliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun