Yaşam Tarzı İnternet 09 AĞUSTOS 2011 / 17:29

‘En güzel fikir’ aranıyor

Web sitesi üzerinden düzenlenecek olan ‘En Güzel Fikir’ yarışması Türkiye’nin en ilginç fikrinin sahibini arıyor.Zamanla öğrenilen ve yöntemleri zamanla profesyonelleşen ‘fikir’ üretme eyleminden ilham alan ‘Türkiye Patent Hareketi’ başlattığı Adres Patent’in düzenlediği ‘En Güzel Fikir’ yarışmasıyla www.enguzelfikir.com sitesinde paylaşılan tüm fikirleri oylamaya sunuyor. Birincinin sosyal medya üzerinden yapılacak oylama ile belirleneceği yarışmada, her hafta yenilenecek olan birincileri birbirinden özel ödüller bekliyor.

Web sitesi üzerinden sosyal medya oylaması ile değerlendirmeye alınacak olan ‘En Güzel Fikir’; eğitimden sağlığa, otomotivden teknolojiye kadar 9 farklı kategoride kullanıcıların akıllarına gelen anlık fikirleri değerlendirmeye alıyor.

'En güzel fikir' nasıl belirlenecek?

Hem fikir sahipleri hem de oylamaya katılanlar için kolaylık olabilmesi için fikirleri 9 farklı kategoriye böldük. Günlük İhtiyaçlar, Otomotiv, Sosyal Sorumluluk, Yeme-İçme, Bilgisayar-İnternet, Spor ve Sanat başlıklı spesifik konularda fikirler kategorize edilebiliyor. ‘Benim fikrim o kadar farklı ki kategorilere sığmıyor’ diyenler içinse ‘Genel’ başlığı sunuluyor.

Kendi kategorisinde her hafta Facebook ve beğeni butonundan en çok oyu alan fikirler otomatik olarak ‘fikirmetre’de sıralanacak. Kendi kategorisinde haftanın birincisi olan, FırsatlarVadisi.com ortaklığıyla sürekli yenilenen sürpriz hediyelerin sahibi olacak.

Yarışmayla ilgili detayları Facebook’tan http://www.facebook.com/pages/En-Güzel-Fikir/194763767238973, Twitter’dan da http://twitter.com/#!/enguzelfikir adreslerinden takip edebilirsiniz.