Yaşam Tarzı İnternet 05 ARALIK 2012 / 17:19

ZyXel'in yeni robotlarının isimleri belli oldu

ZyXel'in yeni robotlarının isimleri belli oldu

ZyXEL’in düzenlediği, ZyBOTS robotları isimlendirme yarışması “Adını Sen Koy” sona ererken, şirketin iletişim araçlarından olacak robotların isimleri, Facebook takipçileri tarafından belirlendi. 

ZyXEL’in Türkiye bölümünde düzenlenen ödüllü Facebook yarışması “Adını Sen Koy” sona erdi. ZyXEL, ZyBOTS robotları adlandırma yarışması başlatmış; biri siyah, diğeri beyaz iki robot için isim alternatifleri sunmuştu. “Lia-Leo” isimlerini seçerek kazanan 3 şanslı kişi, ödül olarak ZyXEL NSA300 serisinin güçlü üyesi NSA325, P660HNU ADSL Modem ve PLA4201 Powerline adaptörünün sahibi oldu.

Küresel çapta düzenlenen yarışmanın Türkiye bölümü, 8-21 Kasım günlerinde gerçekleşti. Tüm sonuçların toplanmasından sonra en çok oyu alan isimler belirlendi. Yarışmanın Türkiye bölümünde ise global sonuçlar doğrultusunda seçilen “Lia-Leo” isimlerini tercih eden ve ödül kazanan 3 şanslının isimleri belirlendi.

Beyaz robotun adı “Lia” , siyah robotun adı ise “Leo” oldu

ZyXEL Türkiye’nin Facebook takipçileri, beyaz ve siyah robotlar için önerilen Lia-Leo, Elva-Otto, Noba-Nando, Robia-Robo ve Ludo-Lex isimleri arasından beğendikleri isimlere oy verdiler.

Nazik, şefkatli, sevgi dolu olan ve yemek pişirmeyi, HDTV izlemeyi, robot köpek ile oynamayı seven beyaz robotun adı “Lia” oldu. Sempatik ve dışa dönük olan, egzersiz yapmaktan, online oyun oynamaktan hoşlanıp teknoloji ve bilgisayar programlarlarıyla ilgilenen siyah robota en fazla oy olan “Leo” ismi verildi.

Şirketin küresel olarak Türkiye, AB ve ABD’de binlerce kişinin katılımıyla yaptığı yarışma sonucunda oy verenlerin yüzde 47,7 si ZyBOTS’lar için “Lia-Leo” isimlerini tercih etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun