Yaşam Tarzı İnternet 04 AĞUSTOS 2011 / 13:57

Zuckerberg Facebook’tan ayrılıyor

Evet, bir Zuckerberg Facebook’tan ayrılıyor. Ancak Mark değil, kız kardeşi Randi Zuckerberg kendine yeni bir yol çizerek Facebook'un açtığı yoldan kurumlar üzerinden para kazanacak yeni bir şirket kuruyor.All Things Digital’ın bildirdiği habere göre, Mark’ın ablası Randi Zuckerberg “Şirketlerin daha sosyal olabilmesi” üzerine çalışacak yeni bir şirket kurma kararı aldı. RtoZ Media’nın kurucusu Randi, Facebook’un 2004 yılında kurulduğu günden beri erkek kardeşiyle birlikte çalışıyordu.

Facebook’tan yapılan açıklamada, Facebook’un kendi şirketini kurmaya karar vermesinin olumlu karşılandığı ve bu nedenle kararın onaylandığı belirtildi. Randi ise ayrılık mektubunda Facebook’ta yıllarca yeni içerikler geliştirilmesi, daha canlı ve sosyal olunması için gayret sarf ettiğini, şimdiyse artık ayrılmak için en doğru zamanda olduğunu açıkladı.

Randi, şirketlerin sosyal iletişimlerinin daha iyi olmasını sağlayacak yeni şirketiyle Facebook gibi sosyal medya sitelerinin açtığı yoldan ilerleyerek kurumsal alanda para kazanmayı hedefliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun