Yaşam Tarzı İnternet 16 TEMMUZ 2009 / 12:37

Zorlu Gayrimenkul, SAP R/3’ü sektörüne uyarladı

Zorlu Gayrimenkul, SAP R/3’ü gayrimenkul sektörüne uyarladı. SAP R/3, inşaat üretiminden satış sonrası servis hizmetlerine kadar tüm süreçlerde entegre, hızlı, kolay ve yenilikçi çözümler sunuyor.

Zorlu Gayrimenkul, SAP R/3’ü gayrimenkul sektörüne uyarladı. SAP R/3, inşaat üretiminden satış sonrası servis hizmetlerine kadar tüm süreçlerde entegre, hızlı, kolay ve yenilikçi çözümler sunuyor.


SAP R/3 ile inşaat alanında yapım aşamasından satış sonrası servis hizmetlerine kadar her süreci kaydeden sistemle birlikte hata oranı en aza inerken, zaman ve paradan tasarruf sağlanıyor, müşteri ve firma arasında hızlı ve interaktif bir dönem başlıyor.SAP kullanımının iş süreçlerinin doğal bir uzantısı olarak geliştiğini kaydeden Zorlu Gayrimenkul'ün Proje Geliştirme, Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aybars Kızılsencer, SAP R/3 projesinden beklentilerinin çok yüksek olduğunu, sektörde böyle bir uygulamayı başlattıkları için gurur duyduklarını ifade etti. Sistemin uygulanmaya başlamasından bu yana kısa sürede çok iyi sonuçlar aldıklarını kaydeden Aybars Kızılsencer, işin müşteri kısmındaki geri bildirimlerini de satış aşamasında müşteriyle temas haline geçtikten sonra net bir şekilde almaya başlayacaklarını söyledi.


SAP R/3'ü kurguladıktan sonra CRM modülünü web tabanlı olarak sisteme entegre eden Zorlu Gayrimenkul, herhangi bir lokasyona bağlı kalmadan anında işlem yapabilme ve yapılan işlemleri anında takip edebilme fırsatını da yakalamış oldu. Sistem sayesinde şirket, müşterinin telefon ettiği andan randevu sistemine, müşterinin gelip projeyi incelemesinden alacağı dairenin özelliklerinin öğrenilmesi ve ödeme koşullarına kadar her şeyi kayıt altında tutup anlık raporlar alabilecek. Böylelikle Zorlu Gayrimenkul satış ekibi dünyanın herhangi bir yerinde istediği zaman müşterinin ayağına kadar giderek alacağı daireyi gösterebilecek, seçilen dairenin tüm işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirebilecek.


Proje, Zorlu Grubu Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü'nün yönetiminde ve Zorlu Gayrimenkul Grubu çalışanlarının bilgi ve tecrübe aktarımı ile gerçekleştirildi.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun