Yaşam Tarzı İnternet 23 OCAK 2012 / 17:14

Zaman tünelinde tehlike

ESET, kullanıcılarını yeni Facebook uygulaması olan “Zaman Tüneli” konusunda uyardı. Güvenlik Uzmanı Stephen Cobb, Facebook ‘un yeni uygulamasının gerek kullanılırlık, gerekse de güvenlik açısından bir çok sorun barındırdığını ve dolandırıcılığa davetiye çıkardığını belirterek kullanıcılarını uyardı.Stephen Cobb, “Anlaşıldığı kadarıyla ilerleyen tarihlerde her Facebook kullanıcısı “ZamanTüneli” uygulamasını kullanmak zorunda kalacak ve o gün bu uygulamayı kullanmak istemeyen, beğenmeyen herkes aynı şeyi sorgulamaya başlayacak: Zaman Tünelini nasıl kaldırabilirim? Bunu bir fırsat olarak değerlendiren dolandırıcılar ve hackerlar, “Zaman Tünelini kaldırın” başlığı altında sahte bağlantılar ile kullanıcıları mağdur edecekler” diye uyarıyor.

Bu gün bile “ Bu bağlantıyı beğen” tadında bir çok link, Facebook kullanıcılarını dolandırıcılık konusunda tehdit etmeye devam ederken, “Zaman Tüneli” uygulaması olası dolandırıcılık tehlikelerine çok açık davet çıkarıyor.

Facebook, şimdiye dek herhangi bir “Zaman Tüneli” uygulamasını kaldırmak için bir güncelleme yayınlamadığını belirten Cobb, “Eğer Facebook, eski görünüme dönüş için bir uygulama yayınlamaz ve herkesi bu yeni uygulamayı kullanmaya yönlendirirse, kullanıcılar açısından telafisi zor sıkıntılar meydana gelebilir” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun