Yaşam Tarzı İnternet 02 AĞUSTOS 2013 / 13:49

Zaman tüneli yaratma aracı: Line.do

Startup Kitchen, “basit bir zaman tüneli yaratma aracı” olarak tanımlanabilecek Line.do projesini tanıttı.Türkiye’nin ilk oyunlaştırma platformu İşte Oyun’un ardından, Tart Games ile oyun sektörüne de giren Startup Kitchen, girişimlerinin sayısını artırmayı sürdürüyor. Son olarak Türkiye’de çokça rastlamadığımız türden bir girişim olan “basit bir zaman tüneli yaratma aracı” olarak tanımlayabileceğimiz Line.do projesinin tanıtımını yapan Startup Kitchen, Line.do beta sürümü için e-posta toplamaya başladı.

Tamamen size özel bir “Zaman Tüneli”

Tarih formatlaması, başlıkları ve içeriğiyle tamamen son kullanıcı odaklı bir zaman tüneli yaratma aracı olan Line.do, blogculuk alanında da yeni bir soluk, taze bir girişim olarak görücüye çıkacak.

Line.do ile yaratabileceğiniz zaman tünellerinin sınırı tamamen hayal gücünüzle orantılı. Gün gün kedinizin fotoğraflarını içeren kişisel bir zaman tüneli yaratabilir, dünya sanat tarihinin geçmişini irdeleyebilir, sevdiğiniz şarkıcıların tüm albümlerini bir arada olacak şekilde düzenleyebilir, beğendiğiniz yönetmenlerin filmografilerini yaratıp paylaşabilirsiniz.

Beta yayını ile kullanıcıların neler yaratabileceğine dair örnekleri görebileceğiniz 20’yi aşkın zaman tüneli ise halihazırda Line.do içinde gezmeniz için sizi bekliyor.

Line.do’nun geleceği

Şimdilik Youtube, Vimeo, SoundCloud içerikleri ve resim ekleyerek çeşitli zaman tünelleri yaratabilirsiniz. Sonraki aşamalarda artırılacak üçüncü partilere yönelik destekle birlikte bir içerik patlaması yaşanacağının tahmin edildiği Line.do gelen geribildirimlerle, yani içeriği yaratanların istekleriyle şekillenecek. Zaman tünellerini kişiselleştirme, embed kodlarıyla internet sitelerine gömülebilme ve çok farklı medya çeşitlerini destekleme gibi özelliklerle yoluna devam edecek.

Örnek bir çalışma için http://line.do/gezi-direnisi-bu-daha-baslangic/r5q4t8 adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun