Yaşam Tarzı İnternet 11 ARALIK 2013 / 14:11

Z kuşağı anneleri buluştu

MOM-Z etkinliği Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Fikir Annesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Z-Kuşağı annelerini buluşturan MOM-Z etkinliği 3 paralel programla gerçekleştirildi.

İnterpromedya Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Özel yaptığı açılış konuşmasında,  “geçtiğimiz sene Bilişim Zirvesi çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz çalışma çok ses getirdi. Bu yıl da, uluslar arası platformlardan katılımcılar ve sektör profesyonelleriyle etkinliği genişlettik” dedi.

“Z kuşağı, teknolojinin içinde doğmuş, ondan korkmayan, sınırlarla oynayan bireyler. Z kuşağına her gün 1milyon 250bin yeni birey daha katılıyor. Ebeveynlerini yönlendirebilen yeni nesli anlamak için çalışıyoruz” dedi.

Anne bebek çocuk ve bu alanlarda çalışan sektör profesyonellerinin gönül rahatlığıyla ortak paylaşımda bulunacakları bir platform oluşturmak için yola çıktıklarını anlatan Fikir Annesi’nin kurucusu Pınar Reyhan Özyiğit, geçen yıl sektör profesyonellerinin taleplerinin daha yüksek olduğunu söyledi. Bu yıl düzenlenen etkinlikte panel, konferans ve sunumların bulunduğu zengin içerikli 3 ayrı program düzenlendi. Ana oturum programlarının yanısıra,  "Ben okulu" sektör profesyonellerinin taleplerini karşılamaya yönelik bir içerik sunuyor. "Ebeveyn okulu" ise pek çoğu anne olan katılımcıların ihtiyaç ve ilgilerine yönelik tasarlanmış bir program sunuyor.