Yaşam Tarzı İnternet 26 ŞUBAT 2016 / 14:22

YouTube videoları 'bulanık' hale getiriyor

YouTube, yeni eklenen özellikle birlikte videoların istenen kısımlarının bulanık hala gelmesine imkan sağlayacak.

YouTube, dünyanın en önemli video paylaşım siteleri arasında yer alıyor. Hal böyle olunca videoları kontrol etmek ve içeriklerini yönetmek de bir o kadar zor. Bu konuda 2012 yılından bu yana "bulanıklaştırma" üzerine çalışmalar gerçekleştiren YouTube, hayata geçirdiği bu özellikle birlikte kullanıcılarına videoların istedikleri bölümlerini bulanıklaştırma imkanı sunuyor.

Yeni eklenen araçla birlikte videonun istenilen bölümleri işaretlenerek buğulanırken, ‘kilitleme’ seçeneği sayesinde de işaretlenen alanlar video boyunca buğulanmış bir halde kalıyor. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde yüz buğulama teknolojisinden bu noktaya kadar gelen YouTube, bu hamleyle beraber siteye yüklenen içerikleri çok daha rahat bir şekilde yönetebilecek. 

Özellikle +18 içeriğesahip videolar konusunda kullanıcılarından şikayet alan YouTube, bu sayede hem içerikleri silmekten kurtulacak, hem de bu içerikleri arşivinde tutabilecek. Bu konuda yönetimi de kullanıcılara bırakan platform, sorunların eskiye oranla azalmasıyla birlikte rahat bir nefes alabilecek.