Yaşam Tarzı İnternet 26 ŞUBAT 2016 / 14:22

YouTube videoları 'bulanık' hale getiriyor

YouTube, yeni eklenen özellikle birlikte videoların istenen kısımlarının bulanık hala gelmesine imkan sağlayacak.

YouTube, dünyanın en önemli video paylaşım siteleri arasında yer alıyor. Hal böyle olunca videoları kontrol etmek ve içeriklerini yönetmek de bir o kadar zor. Bu konuda 2012 yılından bu yana "bulanıklaştırma" üzerine çalışmalar gerçekleştiren YouTube, hayata geçirdiği bu özellikle birlikte kullanıcılarına videoların istedikleri bölümlerini bulanıklaştırma imkanı sunuyor.

Yeni eklenen araçla birlikte videonun istenilen bölümleri işaretlenerek buğulanırken, ‘kilitleme’ seçeneği sayesinde de işaretlenen alanlar video boyunca buğulanmış bir halde kalıyor. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde yüz buğulama teknolojisinden bu noktaya kadar gelen YouTube, bu hamleyle beraber siteye yüklenen içerikleri çok daha rahat bir şekilde yönetebilecek. 

Özellikle +18 içeriğesahip videolar konusunda kullanıcılarından şikayet alan YouTube, bu sayede hem içerikleri silmekten kurtulacak, hem de bu içerikleri arşivinde tutabilecek. Bu konuda yönetimi de kullanıcılara bırakan platform, sorunların eskiye oranla azalmasıyla birlikte rahat bir nefes alabilecek. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun