Yaşam Tarzı İnternet 04 HAZİRAN 2014 / 10:51

Youtube 67 günlük aradan sonra tekrar erişime açıldı

Geçtiğimiz aylarda Twitter’la birlikte erişime kapanan YouTube, Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar sonrasında tekrar erişime açıldı.YouTube 27 Mart’ta Dışişleri Bakanlığında yapılan gizli bir toplantının ses kaydının yayınlanması sonrasında erişime kapatılmıştı. Benzer nedenlerden dolayı kapatılan Twitter da yine Anayasa mahkemesinin kararı sonrasında açılmıştı. Twitter ayrıca “buzlama” tabir edilen yöntemle AKP hükümetini memnun etmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirmişti.

YouTube’un Türk kullanıcıların tekrar erişimine açılabilmesi için çeşitli kuruluşlar ve milletvekilleri Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunmuştu.

Türk kullanıcıların fıtratında özgür internet yok

YouTube geçtiğimiz yıllarda benzer bir durumla karşı karşıya kalmış ve uzun süre boyunca Türk kullanıcıların erişimine engellenmişti. Şu anda Türkiye’den erişilemeyen yüz binlerce site bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun