Yaşam Tarzı İnternet 07 NİSAN 2011 / 17:00

YouTube’de 100 milyon dolarlık dönüşüm

Google, bünyesindeki video paylaşım sitesini çevrimiçi bir TV kanalına çevirmek için 100 milyon dolar harcayacak.Google, ayırdığı 100 milyon dolarlık bütçe ile YouTube’u daha ‘dolu’ bir hale getirmek istiyor. Bunun içinse Google kendi bünyesinde web için hazırlanmış düşük maliyetli programlar kullanarak YouTube’de bir TV kanalı oluşturmayı planlıyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre konulara ayrılmış 20’nin üzerinde kanal açmayı hedefleyen Google, bu kanallar üzerinden birkaç saatlik  profesyonel programlar yayınlamak istiyor.

Google’ın bu dönüşümü ne zaman gerçekleştireceği ile ilgili henüz net bir bilgi olmamasına karşın, bazı kaynaklara göre yetkililer hazırlanacak programların içeriği ve yapım aşamalarıyla ilgili olarak çeşitli ajanslarla görüşmelere çoktan başladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun