Yaşam Tarzı İnternet 19 HAZİRAN 2012 / 14:49

Yellow Medya şirketlere sosyal medyanın kapılarını açıyor

Günümüzde şirketler, sosyal medyayı kullanarak hedef kitlelerine çok daha rahat ulaşabiliyorlar. Bu konuda şirketlere yol göstermeyi amaçlayan Yellow Medya, yeni geliştirdiği hizmetle şirketlerin Facebook Zaman Tüneli formatına uygun profil oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. "Facebook Firma Profili" adındaki hizmetle birlikte profesyonel profil sayfaları hazırlayacak olan Yellow Medya, şirketlerin Türkiye’deki 31 milyon Facebook kullanıcısına ulaşmasında yardımcı olmayı hedefliyor. Facebook’un yeni uygulaması olan Zaman Tüneli formatına uygun olarak hazırlanan firma profil sayfaları, Sosyal Medya’nın bir parçası olmak isteyen şirketlere avantaj sunacak gibi görünüyor.

Türkiye'de bulunan 35 milyon internet kullanıcısından 31 milyonunun Facebook kullanıldığı düşünüldüğünde, şirketlerin bu tarz uygulamaları kullanmak istemesi oldukça doğal. Zira Facebook’ta profil sayfası bulunan bir şirket, tüm lokasyon ve servis noktalarını duyurabiliyor; ürün ve hizmetleriyle müşterilerine çok daha kolay ve etkin bir biçimde ulaşabiliyor.

Bu doğrultuda şirketlere hizmet sunmaya başlayan Yellow Medya, sektörü ve büyüklüğü ne olursa olsun, her firma için profil sayfası hazırlıyor. Bu hizmetle birlikte özel tasarlanan profil görseli ve kapak fotoğrafının uyarlanmasından, potansiyel müşterilerin firmaya ulaşmasını kolaylaştıran temel bilgilerin listelenmesine kadar kapsamlı bir hizmet bütünü sunuyor.

Şirketler, paket halinde sunulan çözümleri kullanabilecekleri gibi, sayfalarıyla ilgili soruları için Yellow Medya’dan telefon ya da e-posta yoluyla destek alabilecekler. Hizmetin şirkete sunduğu en önemli özellikleriyse sayfanın ‘Beğen’ sayısını artırmaya ve bu sayede daha fazla Facebook kullanıcısına ulaşmaya yardımcı olan ‘Eylem Çağrısı’nı içermesi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun